Parafia pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Starogardzie Gdańskim

  • ul. Lubichowska 56, 83-200 Starogard Gdański, tel. 58/530-10-12, tel. 501-890-751, e-mail: parafia@milosierdzie-starogard.pl

  • "Bóg jest zawsze gotowy przebaczać" - papież Franciszek (MV22)

News

„Pokój wam zostawiam, pokój mój wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani nie lęka!” (J 14, 27)

Aby dzieci były szczęśliwe

  • wdpd_1
12 listopada 2014 r. koncertem w Starogardzie Gd., Caritas Diecezji Pelplińskiej uroczyście zainaugurowała tegoroczne „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Tysiące osób zebranych w Hali Miejskiej w Starogardzie Gd. pozdrowił ks. biskup pomocniczy Wiesław Śmigiel. Gwiazdą muzyczną inauguracji był zespół „Golec uOrkiestra”. Podczas koncertu muzycy bardzo szybko nawiązali żywy kontakt z publicznością, ponadto nie szczędzili specjalnych akcentów okolicznościowych związanych z promowaniem akcji „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”.

 

W ławkach dla publiczności zasiedli zaproszeni goście specjalni organizatora – m.in. ks. Biskup Wiesław Śmigiel, który powiedział, że rozpoczynając „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, powinniśmy pamiętać i dążyć do tego, aby wszystkie dzieci były szczęśliwe.

- Caritas oznacza miłość. To o niej chcemy śpiewać, tą miłością chcemy dzielić się z innymi – powiedział przed koncertem ks. Grzegorz Weis, dyrektor Caritas Diecezji Pelplińskiej.

Na początek na scenę wesoło wkroczyły dzieci z zespołu „Iskra Miłosierdzia” działającego przy parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Starogardzie Gdańskim. W ich wykonaniu zgromadzeni usłyszeli kilka dynamicznych piosenek, które rozśpiewały widownię. W nastrój idei jaka przyświecała koncertowi, zebranych wprowadziła pantomima zaprezentowana przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej prowadzonych przez Caritas Diecezji Pelplińskiej. Przedstawienie zakończyło się zapaleniem wigilijnych świec.

Mimo, że występ młodzieży oraz osób niepełnosprawnych został ciepło przyjęty przez starogardzką publiczność, to jednak wszyscy wyczekiwali gwiazd wieczoru, którzy nie dali na siebie długo czekać. Wbiegających na scenę muzyków z zespołu „GOLEC uORKIESTRA” powitała burza braw.

- Cieszę się, że jesteśmy z wami i w ten sposób możemy włączyć się w akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom - powiedział Łukasz Golec na początku koncertu.

Rozpoczął się fantastyczny koncert, który spełnił najśmielsze oczekiwania zgromadzonej na hali widowni. Publiczność falowała przed sceną. Błyskały flesze aparatów. Zespół zaśpiewał najpopularniejsze piosenki ze swojego repertuaru.

Dzieci, młodzież oraz dorośli doskonale się bawili. Publiczność głośno śpiewała refreny znanych przebojów. Artyści podczas występu kilkakrotnie promowali słownie „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, informowali zebranych, że sami co roku wspierają to dzieło kupując wigilijne świece. To była doskonała promocja „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”.

  • wdpd_1
  • wdpd_2
  • wdpd_3
  • wdpd_4
  • wdpd_5
  • wdpd_6
  • wdpd_7