Parafia pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Starogardzie Gdańskim

  • ul. Lubichowska 56, 83-200 Starogard Gdański, tel. 58/530-10-12, tel. 501-890-751, e-mail: parafia@milosierdzie-starogard.pl

  • "Bóg jest zawsze gotowy przebaczać" - papież Franciszek (MV22)

News

„Pokój wam zostawiam, pokój mój wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani nie lęka!” (J 14, 27)

RADA PARAFIALNA

icon rada parafialnaDnia 28 stycznia bieżącego roku w Centrum Miłosierdzia odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Ekonomicznej i Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Na spotkanie stawili się: ks. prob. Grzegorz Weis, p. Jarosław Nowacki, p. Marzena Duszyńska-Fręchowicz, p. Jarosław Gabig, p. Krzysztof Knasiak, p. Anna Przeradzka, p. Ewa Chyła, p. Krzysztof Ramel, p. Paweł Cejrowski, p. Julita Pleszkun, p. Krzysztof Kamysz, p. Bartosz Gołębiowski oraz ks. Marek Cieszyński, który był protokolantem. Spotkanie rozpoczęło się modlitwą i przedstawieniem wszystkich członków obu Rad. Następnie ks. proboszcz zapoznał nas ze swoimi oczekiwaniami wobec Rady oraz ze statutami Rady zgodnie z postanowieniami I Synodu Diecezji Pelplińskiej (Aneks nr 3).

Poruszaliśmy tematy takie jak: projekt wnętrza kościoła i jego wyposażenie, organizacja przez naszą parafię Uroczystości Bożego Ciała, planowaliśmy remont Cmentarza Nowego, którego parafia jest administratorem oraz dzieliliśmy się zmartwieniami na jego temat, zastanawialiśmy się nad funkcjonowaniem „niedzielnej kawiarenki".

A oto niektóre wnioski, które wysunęły się w trakcie posiedzenia Rady:

  • zorganizowanie Nowenny do Miłosierdzia Bożego przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego oraz jej transmisji przez diecezjalne Radio Głos
  • przeniesienie Grobu Pańskiego do kaplicy przedpogrzebowej
  • potrzeba zorganizowania „zamkniętych" konfesjonałów
  • budowa w prezbiterium podjazdu dla wózków
  • podanie do wiadomości parafian nazwisk członków Rady oraz
  • zachęcanie parafian do bezpośredniego kontaktu z duszpasterzami i/lub członkami Rady Parafialnej
  • Msza św. dla młodzieży o 16:30
  • poradnia prawna 2 razy w miesiącu od 1 marca.

Posiedzenie odbywało się w miłej i przyjaznej atmosferze, a dzięki kompetencji wszystkich zaangażowanych, zrodziły się konstruktywne wnioski.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączają się czynnie w funkcjonowanie naszej parafii.

Ks. Marek Cieszyński