Parafia pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Starogardzie Gdańskim

  • ul. Lubichowska 56, 83-200 Starogard Gdański, tel. 58/530-10-12, tel. 501-890-751, e-mail: parafia@milosierdzie-starogard.pl

  • "Bóg jest zawsze gotowy przebaczać" - papież Franciszek (MV22)

News

„Pokój wam zostawiam, pokój mój wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani nie lęka!” (J 14, 27)

św.Jan Paweł II ....

  • jan001
  • jan002
  • jan003

Kiedy 2 kwietnia 2005 roku do domu Ojca odchodził św. Jan Paweł II świat usłyszał od Ojca Świętego wspaniałe słowa: „Szukałem Was, a teraz Wy przyszliście do mnie”. Dla naszego rodaka żaden człowiek nie był obojętny. Szczególną jednak opieką otoczył ludzi młodych, którzy przez cały czas trwania pontyfikatu świętego papieża starali się tę miłość odwzajemniać. Nie inaczej jest i dziś - czternaście lat po śmierci św. Jana Pawła II.

 

                Tradycyjnie już w naszym kościele odbyła się wieczornica prowadzona przez naszą młodzież. Choć wielu z nich nie pamięta już naszego papieża, to jednak pamięć o nim jest wciąż żywa i m.in. właśnie przez takie wydarzenia pielęgnowana i przekazywana kolejnym pokoleniom.

                Dziękujemy dziś dobremu Bogu za dar św. Jana Pawła II. Za jego życie i wielkie dzieło, które pozostawił po sobie. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że jest ono dla nas również ogromnym wyzwaniem i zadaniem na całe życie.