Niedziela Miłosierdzia – Dzień Dobra 2022

Niedziela Miłosierdzia Bożego to święto patronalne Caritas, które w tym roku było obchodzone jako Dzień Dobra

Wojna na Ukrainie nadała przygotowaniom do tego święta nowy kontekst – przeprowadzone w Dniu Dobra kwesty pomogą m.in. w utrzymaniu placówek dających schronienie uchodźcom.

Niedziela Bożego Miłosierdzia, ustanowiona przez św. Jana Pawła II, przypada zawsze w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Jest to jednocześnie patronalne święto Caritas i dzień otwierający Tydzień Miłosierdzia, czas uważnego wsłuchiwania się w potrzeby ludzi najbiedniejszych, bezdomnych, chorych i samotnych oraz uciekających przed wojną.

Caritas postanowiła uczynić z tego dnia święto dobroczynności, które przyjęło nazwę Dzień Dobra.

Dzień Dobra został połączony z ogólnopolską zbiórką finansową pod hasłem „Miejsca, które są domem”. Takie miejsca Caritas tworzy w całej Polsce. Są to m.in. 23 Domy Samotnej Matki, dziewięć ośrodków interwencyjnych świadczących pomoc kobietom w kryzysie, 98 świetlic terapeutycznych, 22 hospicja, 61 Okien Życia, a także Centra Migrantów i Uchodźców, których funkcjonowanie jest obecnie mocno rozwijane. – Każde z tych miejsc staje się domem. Niektóre na chwilę, inne na tydzień, jeszcze inne na długie lata. Dziś wiele z nich stało się domem dla naszych przyjaciół z Ukrainy.

Wolontariusze z naszego Parafialnego Zespołu Caritas również przyłączyli się do czynnego udziału w zbiórce, która została zorganizowana na terenie naszej parafii po każdej mszy świętej. Dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w tak cudownym dziele pomocy.

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.