Parafia pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Starogardzie Gdańskim

  • ul. Lubichowska 56, 83-200 Starogard Gdański, tel. 58/530-10-12, tel. 501-890-751, e-mail: parafia@milosierdzie-starogard.pl

  • "Bóg jest zawsze gotowy przebaczać" - papież Franciszek (MV22)

News

„Pokój wam zostawiam, pokój mój wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani nie lęka!” (J 14, 27)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA- 10.11.2019

1. Trwa miesiąc listopad, szczególny czas modlitwy za zmarłych. Pamiętajmy o tych, którzy odeszli w naszych modlitwach a zwłaszcza Mszach świętych. W biurze składać można wypominki jednorazowe, roczne oraz zamawiać Msze św. wspólne za zmarłych, które odprawiamy we wszystkie środy listopada o godz. 18.00. Niech nikt nie zapomina o tych, którzy odeszli.

2. Jutro modlimy się szczególnie za Ojczyznę. Msza św. w naszym kościele o godz. 9.00.

3. Władze naszego miasta zapraszają też na Uroczystości związane z 101 rocznicą odzyskania Niepodległości. Uroczystości rozpoczną się od marszu „Ku Wolności” ulicami miasta. Marsz wyruszy o 15.00 z parkingu naprzeciw Straży pożarnej. O 15.40 zbiórka w Parku Miejskim. O 15.45 odśpiewanie Hymnu Państwowego. O 16.30 Msza św. w parafii św. Mateusza za ojczyznę, a o 19.00 w kościele św. Katarzyny śpiewanie pieśni patriotycznych.

4. W środę o godz. 18.00 odprawiona zostanie Msza św. wspólna za zmarłych połączona z Nabożeństwem Fatimskim.

5. Następny termin chrztu to czwarta niedziela miesiąca- 24 listopada.

6. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania zakończyła swoje rekolekcje kerygmatyczne. Przy tej okazji dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do ich przeprowadzenia. Dziękujemy Pani dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 za udostępnienie szkoły, Pizerii Smaków- Pana Łukasza Fierki za przygotowanie obiadów, księżom i osobom świeckim prowadzącym te rekolekcje. Szczególne podziękowania kierujemy do ks. Arkadiusza za zorganizowanie rekolekcji dla trzech parafii.

7. Kończymy dzisiaj warsztaty muzyki „gospel”. Dziękujemy Pani Annie Madej i Szymonowi Markiewicz za profesjonalne ich poprowadzenie i okazane serce. Dziękujemy wszystkim, którzy stworzyli tak liczny chór, nieśli pomoc w kuchni plebanijnej, opiekowali się dziećmi. Nade wszystko dziękujemy wszystkim gościom, którzy przybyli z terenu naszej diecezji i nie tylko. Niech owoce tej wyjątkowego, wielbienia Chrystusa przynoszą owoc w życiu naszym i naszych wspólnot.

8. Nasza parafia poszukuje kościelnego. Jest to praca na pół etatu- dwie godziny rano i dwie popołudniu od poniedziałku do piątku. Warunkiem pracy jest przede wszystkim kochanie Pana Jezusa. Mile widziani są również osoby na emeryturze.

9. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w potrzebie”. 10. Dziękujemy za złożone dzisiaj na kolektę budowlaną ofiary. W piątek odbyło się spotkanie z potencjalnym wykonawcą ławek. Teraz powstawać będzie projekt ławek i kosztorys. Niech Pan Bóg wynagrodzi i błogosławi każdemu kto niesie pomoc przy budowie Jego domu.

W minionym tygodniu do domu Ojca powrócili- w wieku 89 lat Regina Nawrot, w wieku 61 lat Eugeniusz Włoch, w wieku 79 lat Jan Baske, w wieku 87 lat Roman Kaźmierczak, w wieku 90 lat Helena Wiśniewska. W ostatnim czasie zmarł także w wieku 50 lat ks. Jacek Połom, który był wikariuszem w parafii św. Mateusza. Dobry Jezu….