Parafia pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Starogardzie Gdańskim

  • ul. Lubichowska 56, 83-200 Starogard Gdański, tel. 58/530-10-12, tel. 501-890-751, e-mail: parafia@milosierdzie-starogard.pl

  • "Bóg jest zawsze gotowy przebaczać" - papież Franciszek (MV22)

News

„Pokój wam zostawiam, pokój mój wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani nie lęka!” (J 14, 27)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE- XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA- 14.10.2018

 

1. Dzisiaj w całej Polsce trwa Dzień Papieski. Przed kościołami zbiórka do puszek na stypendia dla młodzieży biednej a uzdolnionej. W naszej parafii kwestują wolontariusze Caritas. Wspomóżmy to dzieło w miarę naszych możliwości.

2. W naszej parafii gościmy dzisiaj Kopię Figury Matki Bożej Piaseckiej- Królowej Pomorza i Matki jedności- w pięćdziesiąt lat po koronacji, której dokonała kardynał Karol Wojtyła. Zachęcamy do modlitwy zwłaszcza w intencji rodzin, naszej ojczyzny i nas samych. Prośmy zwłaszcza o jedność i zgodę. Figura w naszej parafii będzie, aż do przyszłej niedzieli. W przyszłą niedzielę kazania wygłosi ks. Andrzej Ossowski, kustosz Sanktuarium Maryjnego w Piasecznie. Każdego dnia zapraszamy do wspólnej modlitwy zwłaszcza różańcowej tutaj w kościele. W kruchcie kościoła i przez cały tydzień w zakrystii w cenie 8 zł nabyć będzie można ciekawą książkę-cuda i łaski poświęcone Matce Bożej Piaseckiej. Za dowolną ofiarę nabyć też można wodę o cudownych właściwościach z piaseckiej studzienki.

3. Dzisiaj o godz. 14.00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji głuchoniemych połączona z sakramentem pokuty.

4. W czwartek obchodzimy święto św. Łukasza Ewangelisty. Jest to również dzień modlitwy w intencji służby zdrowia. Zachęcamy do udziału w Mszach św. o godz. 7.00 lub 17.00. Różaniec tego dnia odmówimy w intencji pielęgniarek i lekarzy oraz pracowników służby zdrowia.

5. Różaniec odmawiamy codziennie po wieczornej Mszy św.. Dzisiaj o godz. 15.00. Od poniedziałku do piątku codziennie o godz. 16.15 różaniec dla dzieci.

6. Koronka do Miłosierdzia Bożego w październiku w piątek o godz. 16.50.

7. Następny termin chrztu to czwarta niedziela miesiąca- 28 października.

8. W biurze parafialnym zamawiać można Msze św. na przyszły rok, oraz wypominki roczne, jednorazowe- a także zamawiać Msze św. wspólne za zmarłych, które odprawiać będziemy we wszystkie środy listopada o godz. 18.00. Kartki, które należy czytelnie wypełnić i dostarczyć do biura wyłożone są w kruchcie. Niech nikt nie zapomina o tych, którzy odeszli. Ofiary przy tym składane przeznaczone są na budowę naszej świątyni.

9. W dniach od 26 do 28 października organizujemy w naszej parafii warsztaty muzyki gospel. Już dzisiaj zachęcamy i zapraszamy każdego kto w tak radosny sposób chce uwielbiać Pana Boga. Kto jeszcze chciałby przyjąć pod swój dach uczestników warsztatów gospel może zgłosić się w zakrystii.

10. Prezydent naszego Miasta serdecznie zaprasza dzisiaj o godz. 17.00 na koncert Ireny Santor, który odbędzie się z okazji otwarcia Dziennego Domu Seniora w Miejskiej Hali Sportowej im. Andrzeja Grubby. Wstęp wolny.

11. Dzisiaj tradycyjnie w drugą niedzielę miesiąca kolekta budowlana przeznaczona na zakup granitu do naszej świątyni. Granit obecnie płynie statkiem z Indii. W połowie listopada dopłynie do portu do Gdyni. Wtedy zapłacić będziemy musieli ok. 120 tyś. złotych. Za wszelką ofiarność serdecznie dziękujemy.

Msze święte w niedziele:
7.00, 8.30, 10.30 - suma,
12.00 - z udziałem dzieci;
16.30, 20.00

Msze święte w dni powszednie:
7.00, 17.00

Nowenna do MBNP:
w środę o godz. 17.00

Koronka do Miłosierdzia Bożego:
w piątek o godz. 17.00

Spowiedź święta przed każdą Mszą świętą,
Biuro parafialne otwarte po każdej Mszy św.

telefony:

komórkowy: 793 751 751

stacjonarny: 58 530-10-12

wewn. 23 ks. Proboszcz

wewn.24 ks. Wikariusz

wewn.22 ks. Senior

wewn.25 Przedszkole

Serdecznie dziękujemy za troskę i pomoc w budowaniu naszej nowej świątyni.
Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność.
Jeśli pragniesz pomóc materialnie w budowie świątyni Miłosierdzia Bożego to możesz to uczynić dokonując wpłaty na konto parafialne

BS-77 8340 0001 0008 9672 2000 0001

Odwiedza nas 50 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
3169218