Parafia pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Starogardzie Gdańskim

  • ul. Lubichowska 56, 83-200 Starogard Gdański, tel. 58/530-10-12, tel. 501-890-751, e-mail: parafia@milosierdzie-starogard.pl

  • "Bóg jest zawsze gotowy przebaczać" - papież Franciszek (MV22)

News

„Pokój wam zostawiam, pokój mój wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani nie lęka!” (J 14, 27)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE-

16 NIEDZIELA ZWYKŁA-21.07.2019

1. Trwa czas wakacji. Odpoczywając pamiętajmy o obowiązku uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej, codziennej modlitwie oraz odpoczynku w stanie łaski uświęcającej. Przypominamy, że przez cały rok- w każdą niedzielę o godz. 20.00 odprawiana jest również Msza św. ostatniej szansy.

2. W przyszłą niedzielę chrzty. Nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 18.00.

3. W poniedziałek przeżywać będziemy święto św. Marii Magdaleny, we wtorek św. Brygidy- patronki Europy, w czwartek św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa- jest to dzień modlitw w intencji kierowców i podróżujących. W piątek natomiast wspominamy św. Joachima i Annę, dziadków Pana Jezusa- jest to dzień modlitw za rodziców, babcie i dziadków oraz najstarszych parafian. Zachęcamy do udziału w Mszach św. o godz. 7.00 lub 17.00.

4. Dzisiaj po Mszach św. błogosławimy kierowców i pojazdy. Bardzo prosimy by samochody ustawić na ulicy Okrężnej. Ofiary przy tym składane do puszki, przeznaczone będą dla misjonarzy, a ściśle na zakup środków transportu dla nich. Zbiórka ta odbywa się w całej Polsce.

5. Przewodnik Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę zachęca do wzięcia udziału w pielgrzymkowym szlaku. Spotkania organizacyjne i zapisy dzisiaj i w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w parafii św. Wojciecha.

6. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na kolektę. W całości przeznaczone są one na zakup ławek do naszej świątyni. Dziękujemy również za wpłaty na konto. Niech Pan Bóg wynagrodzi wszelką pomoc i ofiarność.

 

 

Zapowiedzi przedślubne:

Michał Petka, st. wolny, zam. parafia św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim

Katarzyna Manikowska, st. wolny, zam. parafia Miłosierdzia Bożego w Starogardzie Gdańskim

 

Jacek Kamiński, st. wolny, zam. Warszawa

Aleksandra Lasota, st. wolny, zam. Warszawa