Parafia pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Starogardzie Gdańskim

  • ul. Lubichowska 56, 83-200 Starogard Gdański, tel. 58/530-10-12, tel. 501-890-751, e-mail: parafia@milosierdzie-starogard.pl

  • "Bóg jest zawsze gotowy przebaczać" - papież Franciszek (MV22)

News

„Pokój wam zostawiam, pokój mój wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani nie lęka!” (J 14, 27)

Okno_Zycia

 


 

MATKO! Masz problemy? Jesteś w ciężkiej sytuacji w okresie ciąży i porodu? Masz myśli, aby zrobić coś złego sobie lub dziecku? Możesz zostawić dziecko w szpitalu i zrzec się praw rodzicielskich. Ale jeśli ukrywasz ciążę, nie chcesz lub nie możesz rodzić w szpitalu zostaw je w: OKNIE ŻYCIA Chcemy uratować to dziecko. Nie zostawiaj je bez opieki, nie zabijaj, nie porzucaj byle gdzie! To jest CZŁOWIEK.

A oto co dzieje się po pozostawieniu dziecka w OKNIE ŻYCIA:
1. Po włożeniu do OKNA ŻYCIA dziecka, zostaje wysłana wiadomość - informacja w postaci cichego alarmu do ks. proboszcza i odpowiednich osób.
2. Jeśli w oknie życia jest niemowlę to:
-  Ks. proboszcz informuje Pogotowie Ratunkowe podając pobieżnie stan zdrowia dziecka i notuje godzinę pojawienia się jego w oknie życia.
-  Oczekując na karetkę, sprawdza, czy potrzebna jest pomoc noworodkowi (np. okrycie) i nie podejmuje działań medycznych.
-  Po wejściu grupy ratunkowej przekazuje noworodka służbom medycznym.
-  Po wyjściu grupy ratunkowej zapisuje dokładną godzinę otwarcia OKNA oraz płeć dziecka, pobieżnie oceniony wygląd, godzinę przyjazdu karetki i przejęcia dziecka (minuta po minucie).
-  Następnie nazajutrz powiadamia Ośrodek Adopcyjny, który już dalej pilotuje proces prawny adopcji dziecka.

W OKNIE ŻYCIA możesz bezpiecznie zostawić dziecko, nie narażając je na śmierć lub inne niebezpieczeństwa. W ciągu kilku minut dziecko zostanie otoczone opieką, a w przeciągu piętnastu - będzie już absolutnie bezpieczne pod fachową opieką lekarzy.
OKNA ŻYCIA „czynne" są non stop URATUJ ŻYCIE SWEGO DZIECKA. Włóż dziecko do OKNA ŻYCIA! Gdy położysz dziecko w OKNIE nadana zostanie informacja drogą elektroniczną do odpowiednich osób.


Zachęcamy również wszystkich do podjęcia DUCHOWEJ ADOPCJI DZIECKA POCZĘTEGO. Nasza modlitwa może uratować życie!