Parafia pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Starogardzie Gdańskim

  • ul. Lubichowska 56, 83-200 Starogard Gdański, tel. 58/530-10-12, tel. 501-890-751, e-mail: parafia@milosierdzie-starogard.pl

  • "Bóg jest zawsze gotowy przebaczać" - papież Franciszek (MV22)

News

„Pokój wam zostawiam, pokój mój wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani nie lęka!” (J 14, 27)

Duszpasterze

ks. dr. kanonik  Grzegorz Weis proboszcz parafii 

 Ks. dr. Kanonik Grzegorz Weis  urodził się 9. października 1975 roku w Tczewie.
 W 1990 roku - po ukończeniu Szkoły Podstawowej w Piasecznie (k. Gniewa) rozpoczął edukację w Technikum Budowlanym w Tczewie, które ukończył w roku 1995. W tym też roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie, którego ukończenie zwieńczył napisaniem pracy magisterskiej z zakresu teologii moralnej na temat "Świętowania niedzieli w świetle nauczania Kościoła Katolickiego". 03.06.2001 roku przyjął święcenia kapłańskie w Katedrze Pelplińskiej z rąk Księdza Biskupa Jana Bernarda Szlagi. Od 1 lipca 2001 do 30 czerwca 2005 pracował w parafii św. Wojciecha w Kartuzach, następnie (od 2005 roku do 30 czerwca 2007 roku) w parafii św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim. 1 grudnia 2011 roku ks. Biskup Diecezjalny powołał go na stanowisko Dyrektora Caritas Diecezji Pelplińskiej.
Ks. Grzegorz Weis w 2007 roku ukończył studia doktoranckie na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie w zakresie teologii apostolstwa. Pracę doktorską obronił 18 marca 2014 r. na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Zainteresowania: Katolicka Nauka Społeczna oraz Teologia Moralna, zagadnienia polityki naszego Państwa, a także ...budownictwo oraz sport.

 

 

ks. Arkadiusz Liberski,  wikariusz parafii
            Ks. Arkadiusz Liberski urodził się 27 czerwca 1982 roku w Więcborku (woj. Kujawsko - Pomorskie). Po ukończeniu szkoły średniej w 2002 roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego diecezji Pelplińskiej. W Pelplińskim Seminarium przez sześć lat kształtował swoje powołanie do życia kapłańskiego. Święcenia kapłańskie przyjął 1 czerwca 2008 roku z rąk śp. Ks. Biskupa Jana Bernarda Szlagi.
W tym samym roku zdobył tytuł magistra teologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.
Pierwszą placówką duszpasterską ks. Arkadiusza była parafia bazyliki mniejszej pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Chojnicach, gdzie posługiwał przez rok. Następnie rozpoczął on studia specjalistyczne z zakresu filozofii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Tutaj zdobył tytuł magistra,
a następnie - w 2016 roku - doktora nauk filozoficznych. W 2014 roku (na ostatnim etapie studiów) Ks. Biskup Pelpliński Ryszard Kasyna skierował go do pracy duszpasterskiej w Polskiej Misji Katolickiej w Hamburgu, gdzie spędził trzy lata. Od sierpnia 2017 ks. Arkadiusz rozpoczął posługę duszpasterską w naszej Wspólnocie Parafialnej.      
Ks. Arkadiusz interesuje się filozofią religii i kultury, literaturą klasyczną, teologią modlitwy i duchowości. Lubi pływać, chodzić po górach i jeździć na rowerze.
 
 

 

ks. mgr Zbigniew Stanisław Kulas, wikariusz parafii

ks. Zbigniew Kulas Urodził się 7 września 1990 roku w Bytowie. Naukę w Zespole Szkół w Tuchomiu ukończył w 2006 roku, następnie w 2010 roku ukończył naukę w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Bytowie w zawodzie technika ekonomisty, zakończoną maturą i egzaminem zawodowym. W 2011 roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie, którego ukończenie zwieńczył napisaniem pracy magisterskiej z zakresu teologii dogmatycznej na temat "Cnót teologalnych w życiu i misji kapłana na podstawie Listów Jana Pawła II do kapłanów na Wielki Czwartek”. Święcenia diakonatu przyjął  12 czerwca 2016 roku w Katedrze Pelplińskiej z rąk Jego Ekscelencji Księdza Biskupa pomocniczego Wiesława Śmigla. Jako diakon posługiwał w parafii pw. Świętej Trójcy w Kościerzynie i w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Kamienicy Królewskiej. 03.06.2017 roku przyjął święcenia kapłańskie w Katedrze Pelplińskiej z rąk Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Ryszarda Kasyny. Od 20 sierpnia 2017 roku posługuje jako wikariusz parafii p.w. Miłosierdzia Bożego.
Zainteresowania: spacery, piłka nożna, podróżowanie po Polsce, dobry film, dobra muzyka, dobra książka.