Parafia pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Starogardzie Gdańskim

  • ul. Lubichowska 56, 83-200 Starogard Gdański, tel. 58/530-10-12, tel. 501-890-751, e-mail: parafia@milosierdzie-starogard.pl

  • "Bóg jest zawsze gotowy przebaczać" - papież Franciszek (MV22)

News

„Pokój wam zostawiam, pokój mój wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani nie lęka!” (J 14, 27)

ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE V NIEDZIELA WIELKANOCY- 19.05.2019

 

1. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. o godz. 17.00. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.30. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku na godz. 16.15.

2. W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 Uroczystość I Komunii św., do której przystąpi 16-ścioro dzieci. Dla dzieci i ich rodzin zarezerwowane będą dwa główne rzędy ławek. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci. Dzieci mają swoje spotkania w tym tygodniu we wtorek, czwartek i piątek o godz. 18.30. Spowiedź św. dla dzieci i ich rodzin w sobotę od.8.30 do 9.00. O sprzątnięcie kościoła tradycyjnie prosimy rodziców dzieci I Komunijnych w piątek od godz. 18.00.

3. W przyszłą niedzielę chrzty. Nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 18.00.

4. Msza św. i spotkanie Wspólnoty św. Ojca Pio w czwartek o godz. 18.00. Intencje na Mszę św. przez wstawiennictwo tego Wielkiego Świętego można wrzucać do skarbonek przy wyjściu z kościoła.

5. W najbliższą sobotę i niedzielę odbędą się naszym mieście Starogardzkie Dni Rodzin. Program znajduje się w gablocie. W sobotę o 19.15 w parafii św. Wojciecha adoracja dla rodzin. W niedzielę o godz. 12.15 w parafii św. Katarzyny Msza św., a po niej Marsz dla życia. Finałem Marszu będzie koncert zespołu „Gabriela Gąsior & Holy Noiz” przy Starogardzkim Centrum Kultury.

6. W związku z koloniami letnimi przypominamy o obowiązku dostarczenia kart kolonijnych. Prosimy także o dokonanie opłat do końca maja. Poszukujemy również nauczycieli oraz osoby mające kurs wychowawców, które chciałyby jako wychowawcy pojechać by pomóc na koloniach.

7. W niedzielę 2 czerwca organizujemy festyn parafialny, z którego dochód przeznaczony będzie na kolonie dla dzieci. Bardzo prosimy o zaangażowanie się rodziców kolonistów i zgłoszenie się osób, które mogłyby upiec ciasto, bądź w jakiś inny sposób się zaangażować. Prosimy zwłaszcza o ofiarowanie i przynoszenie fantów na loterię.

8. Nasza parafia w dniach od 26 do 30 sierpnia organizuje wyjazd kolonijny wyłącznie dla ministrantów, zespołu dziecięco-młodzieżowego i wolontariuszy Caritas nad morze do Mikoszewa. Nie ma możliwości zapisywania dzieci spoza tych wspólnot. Koszt wyjazdu wynosi 110 zł. Liczba miejsc jest ograniczona. Przy zapisach wpłacić trzeba powyższą kwotę. Zapisy do końca maja. Liczy się kolejność zgłoszeń.

9. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza młodych ludzi, rozpoznających drogę powołania kapłańskiego, do rozpoczęcia studiów i formacji w seminarium pelplińskim. Szczegóły w gablocie i w biurze parafialnym.

10. Do nabycia jest nowy numer Pielgrzyma.

11. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na budowę naszej świątyni. Z radością chcemy także ogłosić, że prace kamieniarskie z Bożą pomocą dobiegły końca. W minionym tygodniu zapłaciliśmy 36 tyś. złotych Zakładowi Kamieniarskiemu Państwa Trawickich za cięcie granitu na chórze. Zaczynamy zbierać teraz ofiary na zakup ławek. Zostały także tymczasowo oklejone folią lodową okna, tak byśmy skupiali uwagę na ołtarzu gdzie przychodzi Chrystus.