Parafia pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Starogardzie Gdańskim

  • ul. Lubichowska 56, 83-200 Starogard Gdański, tel. 58/530-10-12, tel. 501-890-751, e-mail: parafia@milosierdzie-starogard.pl

  • "Bóg jest zawsze gotowy przebaczać" - papież Franciszek (MV22)

News

„Pokój wam zostawiam, pokój mój wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani nie lęka!” (J 14, 27)

ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA- 17.11.2019

1. Trwa miesiąc listopad, szczególny czas modlitwy za zmarłych. Pamiętajmy o tych, którzy odeszli w naszych modlitwach a zwłaszcza Mszach świętych. W biurze składać można wypominki jednorazowe, roczne oraz zamawiać Msze św. wspólne za zmarłych.

2. Po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św.

3. W środę o godz. 18.00 Msza św. wspólna za zmarłych.

4. W piątek wspominamy św. Cecylię,. Jest to dzień modlitw za organistów, muzyków, kantorów oraz chóry kościelne i schole. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

5. W przyszłą sobotę o godz. 18.00 spotkanie Wspólnoty św. Ojca Pio.

6. W przyszłą niedzielę udzielimy chrztu św. Nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 18.00.

7. Zachęcamy wszystkich do codziennej adoracji Pana Jezusa, która odbywa się od 16.00 do 17.00; w tym czasie od poniedziałku do soboty można również skorzystać ze spowiedzi św. w ramach stałego konfesjonału. Powiedzmy o tym innym osobom, może dzięki naszemu apostolstwu ktoś znajdzie drogę do Pana Boga.

8. Przypominamy, że w naszej parafii w każdy wtorek o godz. 17.00 można otrzymać poradę prawną za zdrowaśkę. Konieczne jest jednak wcześniejsze zapisanie się w biurze parafialnym. Można to również uczynić telefonicznie.

9. Kolonie letnie w przyszłym roku odbędą się w Biskupinie w Ośrodku „Zajazd w Biskupinie”. Jest to pięknie położony Ośrodek specjalizujący się w koloniach dla dzieci. Oprócz pięknych pokoi z łazienkami na terenie znajdują się: dwa baseny, strzelnica łucznicza, boiska do siatkówki zwykłej, plażowej, piłki nożnej i koszykówki. Oprócz tego jest również interaktywne muzeum rybołówstwa. Dzieci i młodzież wezmą udział w warsztatach garncarskich i innych. W programie znajdzie się również wyjazd na termy na Maltę do Poznania. Zwiedzać będziemy Osadę Biskupin, Gniezno, Wenecję i Park Jurajski. Odbędą się również chrzty kolonijne, zaręczyny i śluby. Kolonie odbędą się w dwóch turnusach: pierwszy od poniedziałku 29 czerwca do 6 lipca, oraz drugi od 7 lipca do 14 lipca. Koszt wyniesie 780 zł. Zapisywać się można po każdej Mszy św. w biurze parafialnym. Liczba miejsc jest ograniczona. Przy zapisach trzeba wypełnić dokument informacyjny, który do pobrania będzie od wtorku na stronie internetowej www.milosierdzie-starogard.pl, oraz w biurze; a także wpłacić 100 zł wpisowego. Na stronie będzie też można zobaczyć zdjęcia ośrodka.

10. Do nabycia jest nowy numer Pielgrzyma.

11. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie, w którym obecnie trwa remont. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

12. Dziękujemy za składane na budowę kościoła ofiary, które przeznaczone są cały czas na zakup ławek do naszej świątyni. Niech Pan Bóg wynagrodzi i błogosławi każdemu kto niesie pomoc przy budowie Jego domu.