Parafia pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Starogardzie Gdańskim

  • ul. Lubichowska 56, 83-200 Starogard Gdański, tel. 58/530-10-12, tel. 501-890-751, e-mail: parafia@milosierdzie-starogard.pl

  • "Bóg jest zawsze gotowy przebaczać" - papież Franciszek (MV22)

News

„Pokój wam zostawiam, pokój mój wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani nie lęka!” (J 14, 27)

ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA- 22.09.2019

 

1. Następny termin chrztu to druga niedziela miesiąca 13 października.

2. Po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św.

3. Jutro obchodzimy wspomnienie św. Ojca Pio. Na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy wszystkich należących do Wspólnoty Ojca Pio, oraz osoby chętne by do niej należeć. Po Mszy św. spotkanie w salce parafialnej.

4. W biurze parafialnym zamawiać można Msze św. na przyszły rok, oraz wypominki roczne, jednorazowe- a także zamawiać Msze św. wspólne za zmarłych, które odprawiać będziemy we wszystkie środy listopada o godz. 18.00. Kartki, które należy czytelnie wypełnić i dostarczyć do biura, wyłożone są w kruchcie. Niech nikt nie zapomina o tych, którzy odeszli. Ofiary przy tym składane przeznaczone są na zakup ławek do naszej świątyni.

5. W biurze parafialnym rodzice dzieci I Komunijnych odbierać mogą książeczki do nabożeństwa i różańce. Odpowiednio w cenie 20 i 8 złotych.

6. W minionym tygodniu zakończyła się akcja zbierania żywności dla najbiedniejszych- „kromka dla sąsiada”. Dziękujemy młodzieży naszego wolontariatu Caritas za jej przeprowadzenie. Bardzo prosimy osoby potrzebujące pomocy żywnościowej o zgłaszanie się w biurze. Każdemu takiej pomocy udzielimy.

7. W przyszłą niedzielę w Lesie Szpęgawskim odbędą się obchody 80 rocznicy zbrodni niemieckiej. Początek Uroczystości o godz. 13.00. O 14.00 Msza św. pod przewodnictwem ks. Biskupa Ryszarda Kasyny. Organizatorzy informują, że nie będzie możliwości wjazdu samochodem prywatnym na teren uroczystości. Dojechać można autobusami MZK z parkingu przy stadionie Kazimierza Dejny o godz. 11.45; 12.00; 12.15; 12,30; i 12.45.

8. W przyszłą niedzielę od godziny 21.00 przez całą noc do godz. 17.00 w poniedziałek trwać będzie w naszej parafii 6 Starogardzkie Jerycho Różańcowe. Jest to całodobowe czuwanie modlitewne przed Najświętszym Sakramentem w intencji powołań i naszych rodzin. W kruchcie kościoła wyłożona została lista, na którą prosimy o wpisywanie się osób, które chcą włączyć się w to piękne modlitewne dzieło. Serdecznie zachęcamy każdego. Prosimy zwłaszcza o wpisywanie się w godzinach nocnych, tak aby Pan Jezus nigdy nie był sam.

9. W naszej parafii powstaje nowy Krąg Wspólnoty Domowego Kościoła. Wszystkich małżonków, którzy chcieliby zapoznać się z tą wspólnotą i do niej należeć prosimy o zgłoszenie się w biurze parafialnym.

10. Na naszym cmentarzu prowadzimy inwentaryzację. Indywidualnie oznaczane są groby z brakującą dokumentacją. Obecnie trwają prace związane z ułożeniem 200 m2 chodnika.

11. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz fundacji „Małych stópek”, która zajmuje się ratowaniem życia dzieci poczętych, jak również niesie pomoc dzieciom i matkom przed, w czasie i po porodzie. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

12. Do nabycia jest nowy numer „Pielgrzyma” i „Małego Pielgrzyma”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.