Parafia pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Starogardzie Gdańskim

  • ul. Lubichowska 56, 83-200 Starogard Gdański, tel. 58/532-16-10, tel. 501-890-751, e-mail: parafia@milosierdzie-starogard.pl

  • "Jezus umarł za wszystkich. I wszystkich nas oczekuje w niebie" - św. Jan Maria Vianney

News

„Pokój wam zostawiam, pokój mój wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani nie lęka!” (J 14, 27)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXX NIEDZIELA ZWYKŁA- 26.10.2014

1. W sobotę obchodzić będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. O godz. 14.30 rozpocznie się procesja na Starym Cmentarzu a zakończy się na Cmentarzu Nowym gdzie przy krzyżu zostanie wygłoszone kazanie. Tego dnia mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy św. Na Łapiszewie procesja również o 14.30.

2. Spowiedź święta przed Uroczystością Wszystkich Świętych w piątek od godz. 15.30.

3. Chorych odwiedzimy w sobotę 8 listopada.

4. Tradycyjnie, jak w latach ubiegłych, odbędzie się na naszych cmentarzach kwesta, która zostanie przeznaczona na ich utrzymanie, a zwłaszcza na wywóz i składowanie śmieci z cmentarza. Ostatnio znacznie wzrosły ceny wywozu śmieci. W ciągu roku ten koszt wyniesie ok. 40 tyś. złotych. Zbiórkę tę polecamy ofiarności wszystkich użytkowników naszego cmentarza i już teraz za wszystkie ofiary jesteśmy głęboko wdzięczni. Wszystkim rodzinom, które mają groby swoich zmarłych na cmentarzu przypominamy o przedłużaniu ich miejsca pochówku. Konieczność ta wynika nie tylko z prawnego przepisu, ale także z tytułu zwykłej sprawiedliwości i uczciwości. Na cmentarzu na tablicy ogłoszeń znajduję się regulamin cmentarza.

5. Od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza oraz odmówienie jakiejkolwiek modlitwy za zmarłych można uzyskać odpust zupełny, który jest pomocą dla zmarłych.

6. Różaniec odmawiamy codziennie po wieczornej Mszy św. do piątku włącznie. Koronka prowadzona przez Wspólnotę Czcicieli Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 16.50. Dzieci na różaniec zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 16.15.

7. W środę na Msze św. o godz. 17.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św.. Bardzo prosimy by dzieci przyniosły różańce, gdyż na Mszy św. je poświęcimy. Po Mszy św. spotkanie z dziećmi.

8. W środę o godz. 7.00 i 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

9. Z uwagi na Uroczystość Wszystkich świętych spotkanie Czcicieli Miłosierdzia Bożego w niedzielę 9 listopada o godz.15.30.

10. Dzisiaj na sumie parafialnej udzielimy chrztu św. Następny termin to druga niedziela miesiąca 9 listopada.

11. W biurze parafialnym składać można wypominki jednorazowe i całoroczne oraz zamawiać Msze św. wspólne za zmarłych, które odprawiać będziemy we wszystkie środy listopada o godz. 18.00. Kartki, które należy czytelnie wypełnić i dostarczyć do biura zostały wyłożone przy wyjściu z kościoła. Niech nikt nie zapomina o tych, którzy odeszli.

12. Jest nowy kalendarz intencji mszalnych.

13. W dniach od 7 do 9 listopada odbędą się w naszej parafii warsztaty muzyki gospel. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w nich. Wstęp jest wolny. Warsztaty poprowadzą wybitni artyści tej muzyki, którzy przyjadą do nas z Katowic. Plan znajduje się w gablocie ogłoszeń. Muzyka gospel jest żywiołowym, szczególnym rodzajem muzyki wielbiącej Pana Boga. Zapraszamy osoby w każdym wieku. W niedzielę 9 listopada o godz.10.30 i 12.00 Msze św. z muzyką gospel.

14. 12 listopada o godz. 18.00 na Sali Osir-u odbędzie na koncert Golec u Orkiestry, który będzie wotum wdzięczności za dar św. Jana Pawła II. Sugerowana cena wejściówek-cegiełek na budowę krzyża wynosi 20 zł. Prosimy również o pomoc w ich rozprowadzaniu. Osoby niepełnosprawne mają wstęp darmowy trzeba tylko odebrać wejściówkę.

15. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji rekolekcji ewangelizacyjnych. Szczególnie dziękujemy wspólnotom naszego miasta.

16. W ubiegłym tygodniu odbyło się liczenie uczestnictwa we Mszy św. W naszej parafii w ubiegłą niedzielę we Mszy św. uczestniczyło 3283 wiernych co stanowi 100%. Jest to wynik niespotykany. Komunię św. przyjęło 1064 osoby co daje 33 procent. Cieszymy się obecnością każdego, drzwi tej świątyni Miłosierdzia Bożego otwarte są dla każdego bez wyjątku.

17. Kolonie letnie w przyszłym roku odbędą się w Ośrodku Wczasowo-Kolonijnym HOTTUR, który znajduje się we wsi Borowice w Karkonoszach. Ten spokojny zakątek Karkonoszy leży na wysokości ok. 650 m n.p.m. w odległości 6 km od Karpacza i 16 km od centrum Jeleniej Góry. Kolonie odbędą się w dwóch turnusach: od 26 czerwca do 5 lipca oraz od 6 lipca do 15 lipca. Koszt kolonii, które trwać będą 10 dni wyniesie 650 zł. Normalna cena to ok.1200 zł. Zapisywać się można do końca listopada. Przy zapisie należy wpłacić wpisowe 100 zł. Liczba miejsc jest ograniczona.

18. Do nabycia jest nowy numer Pielgrzyma.

19. Dziękujemy za składane na budowę krzyża ofiary. Bóg zapłać za zakupywane cegiełki i wpłaty na konto. W ubiegłym tygodniu trwały prace w Centrum Miłosierdzia oraz na cmentarzu gdzie gruntownej renowacji poddany został krzyż.

Msze święte w niedziele:
7.00, 8.30, 10.30 - suma,
12.00 - z udziałem dzieci;
16.30, 20.00

Msze święte w dni powszednie:
7.00, 17.00

Nowenna do MBNP:
w środę o godz. 17.00

Koronka do Miłosierdzia Bożego:
w piątek o godz. 17.00

Spowiedź święta przed każdą Mszą świętą,
Biuro parafialne otwarte po każdej Mszy św.

tel. do biura: 501 890 751 oraz 58 532 1610

Serdecznie dziękujemy za troskę i pomoc w budowaniu naszej nowej świątyni.
Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność.
Jeśli pragniesz pomóc materialnie w budowie świątyni Miłosierdzia Bożego to możesz to uczynić dokonując wpłaty na konto parafialne

BS-77 8340 0001 0008 9672 2000 0001

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
818333