Parafia pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Starogardzie Gdańskim

  • ul. Lubichowska 56, 83-200 Starogard Gdański, tel. 58/530-10-12, tel. 501-890-751, e-mail: parafia@milosierdzie-starogard.pl

  • "Jezus umarł za wszystkich. I wszystkich nas oczekuje w niebie" - św. Jan Maria Vianney

News

„Pokój wam zostawiam, pokój mój wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani nie lęka!” (J 14, 27)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE- I NIEDZIELA ADWENTU- 29.11.2015

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy obchody Jubileuszu 1050 rocznicy Chrztu Polski i nowy rok duszpasterski. Wdzięczni Bogu za dar chrztu św. pamiętajmy o wierności przyrzeczeniom chrzcielnym. Niech nowy, rok liturgiczny, w który wpisze się Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia i Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, będzie dla każdego owocny.

2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy Adwent. Roraty codziennie o godz. 7.00. Po nich katecheza dla dorosłych. Zachęcamy dzieci, zwłaszcza przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. do uczestnictwa w roratach. Dzieci codziennie otrzymywać będą obrazki roratnie. Bardzo prosimy by przychodziły z lampionami. Pielęgnujmy ten chwalebny zwyczaj. Zapalone lampiony to symbol czuwania i gotowości na spotkanie z Chrystusem. Wszystkich wiernych zapraszamy do liczniejszego udziału w codziennych Mszach św. Przy wyjściu z kościoła wyłożona została skrzynka pytań adwentowych. Bardzo prosimy o ich zadawanie. Będą to tematy naszych katechez.

3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź św. w piątek od godz. 6.30 do 7.00 oraz od 15.00 do 17.30. Msza św. wspólna do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00. Intencje na tę Msze św. można wrzucać do skarbonek przy wyjściu z kościoła. Msza św. w intencji Czcicieli Różańca św. w sobotę o godz. 7.00. Po niej katecheza dla dorosłych.

4. W sobotę o godz. 18.00 spotkanie dla Czcicieli Miłosierdzia Bożego.

5. Chorych odwiedzimy w sobotę przed południem. Przedświąteczne odwiedziny chorych w sobotę 19 grudnia. Prosimy o zgłaszanie chorych spoza listy stałej. 6. W środę o godz. 7.00 i 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek o 17.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do przedstawiania próśb.

7. W czwartek o godz. 16.00 Msza św. w intencji naszego przedszkola „Arka Noego”. Zapraszamy przedszkolaków i ich rodziny.

8. W przyszłą sobotę rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. W tym roku wygłosi je ojciec Rafał Mokwa- Misjonarz Krwi Chrystusa z Częstochowy. Już teraz bardzo prosimy o zarezerwowanie sobie czasu. Nauki odbywać się będą w dni powszednie o 7.00, 10.00 i 17.00.

9. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 poświęcenie książeczek do nabożeństwa dzieciom przygotowującym się do I spowiedzi i Komunii św.

10. W tym tygodniu swoją praktykę duszpasterską w naszej parafii rozpoczął ks. diakon Michał Choszcz. Pochodzący z Gowidlina. Ks. diakonowi życzymy obfitości łaski Bożej z zwłaszcza Darów Ducha Świętego w ostatnim etapie przygotowań do święceń kapłańskich.

11. W środę o godz. 19.00 spotkanie Rady Parafialnej.

12. W zakrystii można zamawiać Mszę św. na przyszły rok. Są jeszcze wolne intencje w grudniu tego roku.

13. W sobotę 23 stycznia organizujemy VI- doroczny bal parafialny dla dorosłych. Koszt od osoby wynosi 80 zł. Zapisywać się można w zakrystii.

14. Jak co roku uczestniczymy w Wigilijnym Dziele Pomocy Dzieciom przez nabywanie świec wigilijnych Caritas. Świeca ta powinna zapłonąć w każdym naszym domu podczas Wigilii. Można je nabywać w zakrystii i przed kościołem w cenie 6 i 12 złotych.

15. W zakrystii można zakupić opłatek na stół wigilijny. Ofiary przy tym składane przeznaczone są na prace budowlane w naszym kościele.

16. W najbliższą sobotę 5 grudnia o godz. 12.00 chcemy by odbył się konkurs piosenki religijnej „Bóg szansą na sukces”. W konkursie mogą wziąć udział wyłącznie soliści lub duety. Artyści wystąpią w 4 kategoriach - przedszkole, szkoła podstawowa, gimnazjum i starsi, oraz niepełnosprawni. Szczegóły w zakrystii. Czekają cenne nagrody rzeczowe. Zapraszamy do przyjścia w sobotę o godz. 12.00.

17. Dziękujemy za złożone na budowę kościoła ofiary, wpłaty na konto. Bóg zapłać za okazane serce.

W ubiegłym tygodniu do domu Ojca w wieku lat 59 powrócił +Zbigniew Haftka z ulicy Skalskiego oraz w wieku lat 68 +Ryszard Anhalt z ulicy Kociewskiej. Dobry Jezu…

 

Zapowiedzi przedślubne:

Katarzyna Olszewska, st. wolny zam. Parafia Wniebowzięcia NMP w Pelplinie

Łukasz Fręchowicz, st. wolny, zam. Parafia Miłosierdzia Bożego w Starogardzie Gdańskim

 

Angelika Małkowska, st. wolny, zam. Parafia Miłosierdzia Bożego w Starogardzie Gdańskim

Piotr Paul, st. wolny, zam. Parafia Miłosierdzia Bożego w Starogardzie Gdańskim

Msze święte w niedziele:
7.00, 8.30, 10.30 - suma,
12.00 - z udziałem dzieci;
16.30, 20.00

Msze święte w dni powszednie:
7.00, 17.00

Nowenna do MBNP:
w środę o godz. 17.00

Koronka do Miłosierdzia Bożego:
w piątek o godz. 17.00

Spowiedź święta przed każdą Mszą świętą,
Biuro parafialne otwarte po każdej Mszy św.

telefony:

komórkowy: 501 890 751

stacjonarny: 58 530-10-12

wewn. 23 ks. Proboszcz

wewn.24 ks. Wikariusz

wewn.22 ks. Senior

wewn.25 Przedszkole

Serdecznie dziękujemy za troskę i pomoc w budowaniu naszej nowej świątyni.
Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność.
Jeśli pragniesz pomóc materialnie w budowie świątyni Miłosierdzia Bożego to możesz to uczynić dokonując wpłaty na konto parafialne

BS-77 8340 0001 0008 9672 2000 0001

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1241462