Parafia pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Starogardzie Gdańskim

  • ul. Lubichowska 56, 83-200 Starogard Gdański, tel. 58/530-10-12, tel. 501-890-751, e-mail: parafia@milosierdzie-starogard.pl

  • "Jezus umarł za wszystkich. I wszystkich nas oczekuje w niebie" - św. Jan Maria Vianney

News

„Pokój wam zostawiam, pokój mój wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani nie lęka!” (J 14, 27)

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE- ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO- 24.05.2015

1. Dzisiaj w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego uzyskać można odpust zupełny za śpiew lub modlitwę słowami „O Stworzycielu Duchu Przyjdź”.

2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.00 trzydzieści czworo dzieci poraz pierwszy przyjmie Komunię św. Otoczmy dzieci i ich rodziny naszą modlitwą. Pielgrzymka dziękczynna dla dzieci i ich rodzin do Częstochowy odbędzie się w sobotę 13 czerwca. Koszt pielgrzymki wynosi 80 zł. Zapisywać się można w biurze parafialnym.

3. Następny termin chrztu, to druga niedziela miesiąca- 14 czerwca.

4. Po Mszy św. o godz. 16.30 z udziałem młodzieży zapraszamy młodzież do kawiarenki na 30 minutowy film.

5. Jutro św. NMP Matki Kościoła. Zapraszamy do udziału w Mszach św. o 7.00 lub 17.00.

6. We wtorek Dzień Matki. Na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy wszystkie mamy, również niewiasty w stanie błogosławionym. Pamiętajmy także o matkach, które odeszły do wieczności.

7. W najbliższą środę o godz. 17.00 Msza św. pod przewodnictwem ks. neoprezbiterów, którzy odbywali w naszej parafii praktyki diakońskie. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej Mszy św., która zakończy się indywidulanym błogosławieństwem prymicyjnym.

8. Nabożeństwa majowe codziennie po wieczornej Mszy świętej, w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.30; dla dzieci od poniedziałku do piątku o 16.15. W najbliższą środę Nowenna do Matki Bożej o godz. 7.00 i wyjątkowo o 16.40 połączona z nabożeństwem majowym z uwagi na Msze św. sekundycyjne.

9. Jutro w kościele od godz. 10.00 rozpocznie się dziecięcy konkurs piosenki religijnej dla przedszkolaków- „Bóg szansą na sukces” organizowany przez nasze Przedszkole „Arka Noego”. Zapraszamy do przyjścia i wsparcia dzieci każdego kto dysponują wolnym czasem.

10. W czwartek o godz. 19.00 spotkanie dla rodziców dzieci wyjeżdzających na kolonie letnie.

11. W najbliższą sobotę od godz. 10.00 w parku miejskim odbędzie się festyn z okazji Dnia dziecka. Zapraszamy wszystkie dzieci. Każde dziecko tego dnia otrzyma upominek. Będzie możliwość bezpłatnego skorzystania z atrakcji.

12. W najbliższą niedzielę od godz. 14.30 przy naszej parafii odbędzie się również festyn, z którego dochód przeznaczony będzie na zorga¬ni¬zo¬wa¬nie wypo¬czynku let¬niego. Prosimy o pomoc poprzez składanie fantów. Szczególnie prosimy o pomoc w festynie rodziców kolonistów. Wdzięczni będziemy za upieczenie ciast do naszej kawiarenki, które skosztować będzie można podczas festynu.

13. W poniedziałek 8 czerwca organizujemy wyjazd dla dzieci do Aquaparku. Koszt wyjazdu to 20 zł. Ministranci, Zespół dziecięco- młodzieżowy i wolontariusze pojedą za darmo. Przy zapisach trzeba mieć zgodę rodziców. Zapisy w biurze parafialnym. Liczba miejsc jest ograniczona.

14. W związku z inwentaryzacją cmentarza prosimy każdego kto ma zmarłych na „Cmentarzu Nowym” o zgłoszenie się w biurze parafialnym celem weryfikacji danych. Prosimy o przekazywanie tej informacji.

15. W sobotę 6 czerwca organizujemy wyjazd dla młodzieży do Lednicy. Na polach lednickim od wielu lat gromadzi się młodzież z różnych zakątków Polski, aby tam wyznawać wiarę. Koszt wyjazdu i materiałów- krzyży, które młodzież otrzyma wynosi 50 zł. Młodzież jednak otrzyma od parafii dofinansowanie w wysokości 20 zł. Jeśli ktoś pragnie jechać a nie ma pieniędzy prosimy by zgłosił się w biurze. Na pewno również pojedzie. Zapisy w biurze parafialnym i u księdza Marka.

16. W czwartek na godz.18.00 zapraszamy młodzież 2 klas gimnazjalnych, którzy chcą przyjąć sakrament bierzmowania. Przygotowania rozpoczniemy od udziału w „Przystani”- zjeździe młodzieży z całej naszej diecezji. Młodzież również uczestniczyć będzie w kursie formacyjno-ewangelizacyjnym „Zuzanna”, który odbędzie się 5 i 6 września w naszej parafii. Przygotowanie będzie trwało przez cały rok poprzez systematyczny udział w Mszy św. i spotkaniach formacyjnych.

17. W imieniu ks. Andrzeja Drawsa, który gościł u nas w poprzednią niedzielę serdecznie dziękuje za złożone do puszek ofiary na rzecz dzieci i tych, którzy cierpią na Ukrainie. Ks. Andrzej zebrał 14.500 zł.

18. Bardzo dziękujemy pielgrzymom, którzy brali udział w pielgrzymce śladami Jana Pawła II za postawę pełną wiary oraz ofiary, które złożyli. Za te ofiary zakupiliśmy 2 ornaty.

19. Do nabycia jest nowy numer Pielgrzyma.

20. Dziękujemy za składane na budowę kościoła ofiary. Zakończyliśmy prace w naszej Caritas, rozpoczęło się również zakładanie balustrad- przy kościele, kaplicy przedpogrzebowej i przy plebanii.

W ubiegłym tygodniu do domu Ojca w wieku 81 lat powrócił Henryk Mechliński oraz w wieku 43 lat Krzysztof Szymacha, zamieszkali na Osiedlu 60-lecia. Dobry Jezu…

 

Zapowiedzi przedślubne:

1. Patryk Pawłowicz, stan wolny, zam. parafia Miłosierdzia Bożego w Starogardzie Gdańskim

Beata Papke, st. wolny, zam. parafia Miłosierdzia Bożego w Starogardzie Gdańskim

 

2. Władysław Wołek, stan wolny, zam. parafia Miłosierdzia Bożego w Starogardzie Gdańskim

Danuta Burczyk, stan wolny, zam. parafia św. Mateusza w Starogardzie Gdańskim

 

3. Popów Roman, st. wolny, zam. parafia Wszystkich Świętych w Skórczu

Monika Słomińska, st. wolny, zam. zam. parafia św. Mateusza w Starogardzie Gdańskim

Msze święte w niedziele:
7.00, 8.30, 10.30 - suma,
12.00 - z udziałem dzieci;
16.30, 20.00

Msze święte w dni powszednie:
7.00, 17.00

Nowenna do MBNP:
w środę o godz. 17.00

Koronka do Miłosierdzia Bożego:
w piątek o godz. 17.00

Spowiedź święta przed każdą Mszą świętą,
Biuro parafialne otwarte po każdej Mszy św.

telefony:

komórkowy: 501 890 751

stacjonarny: 58 530-10-12

wewn. 23 ks. Proboszcz

wewn.24 ks. Wikariusz

wewn.22 ks. Senior

wewn.25 Przedszkole

Serdecznie dziękujemy za troskę i pomoc w budowaniu naszej nowej świątyni.
Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność.
Jeśli pragniesz pomóc materialnie w budowie świątyni Miłosierdzia Bożego to możesz to uczynić dokonując wpłaty na konto parafialne

BS-77 8340 0001 0008 9672 2000 0001

Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1010015