Parafia p.w. Miłosierdzia Bożego w Starogardzie Gdańskim

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
"Jezus umarl za wszystkich. I wszystkich nas oczekuje w niebie" - sw. Jan Maria Vianney
Ogłoszenia parafialne
Email Drukuj PDF


                                         OGŁOSZENIA PARAFIALNE- NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO- 20.04.2014

1.    Przeżywając radość ze Zmartwychwstania Chrystusa, życzymy wszystkim by życzenie pokoju, którym Zmartwychwstały pozdrowił Apostołów stało się udziałem was samych i waszych rodzin. Niech radość płynąca ze zwycięstwa Chrystusa rozprasza mroki naszego codziennego życia i wlewa w serca nadzieję. Bardzo dziękujemy za wszelkie otrzymane życzenia oraz różnoraką pamięć. Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu Triduum Paschalnego. Bóg zapłać kościelnym, panu organiście, szafarzom, chórowi, śpiewającym pieśni pasyjne, młodzieży, ministrantom, osobom które sprzątały naszą świątynię. Dziękuję za licznie przyniesione kwiaty oraz za tak piękną obecność, która jest wyrazem naszej wiary. Moje podziękowanie kieruję do wszystkich działających we wspólnotach i stowarzyszeniach.  Serdecznie zachęcamy, abyśmy dziś, w Dzień Zmartwychwstania Pańskiego, udali się na groby naszych bliskich. Oni weszli w tajemnicę Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

2.    Dzisiaj i jutro Msze Święte w porządku niedzielnym. Są również Msze o godz.  20.00. Pamiętajmy, że w te dni mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy świętej.

3.    Dzisiaj na sumie chrzty.

4.    W przyszłą niedzielę kończącą Oktawę Wielkanocy przeżywać będziemy ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO- NASZ PARAFIALNY ODPUST. Suma Odpustowa zostanie odprawiona o godz. 16.30.  W związku z dziękczynieniem za kanonizację Jana Pawła II, uroczystości dziękczynne dla całego miasta odbędą się w godzinach od 20,0 -  22,00 przed naszym kościołem.  W związku z tym, w mieście wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym. Od godz. 20,00 do 22.00 będą całkowicie zamknięte dla ruchu ul. Okrężna i Lubichowska od Pomorskiej do ronda ze Żwirki Wigury. Bardzo prosimy również by w tych godzinach przed kościołem- na ulicy Okrężnej nie parkować samochodów. Nasza parafia wyruszy procesjonalnie o godz. 20.00 od pomnika Jana Pawła II przy parafii św. Wojciecha. Na uroczystości przynosimy ze sobą świece, które można zakupić w cenie 3 zł. przed kościołem. Dochód przeznaczony jest dla dzieci.

5.    Przez cały tydzień do przyszłej soboty odprawiać będziemy podczas Mszy św. wieczornej Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszamy wszystkie wspólnoty i każdego kto tylko może.

6.    W przyszła niedziela będzie Niedzielą Miłosierdzia i rozpocznie 70. Tydzień Miłosierdzia. W tę niedzielę odbędzie się Kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII. Będzie to pierwsza podwójna kanonizacja papieży w XXI wieku i zarazem pierwsza kanonizacja głowy Kościoła od czasu kanonizacji Piusa X w 1954 r. Tydzień Miłosierdzia przeżywać będziemy pod hasłem: „Święty Jan Paweł II - Apostoł Miłosierdzia.

7.    W środę obchodzić będziemy imieniny papieża Franciszka. Otoczmy Ojca św. naszą modlitwą.

8.    W piątek rocznica śmierci Ks. Biskupa Jana Bernarda Szlagi. Polecajmy Go Bożemu Miłosierdziu.

9.    W najbliższą sobotę, 26 kwietnia 2014, Collegium Marianum- Liceum Katolickim w Pelplinie w godz. 10.00 - 13.00 dzień otwarty szkoły.

10.    W przyszłą niedzielę, w Starogardzkim Centrum Kultury, zostanie przeprowadzona akcja „Pomóż Izie i innym”. Pani Iza 10 stycznia tego roku dowiedziała się, że jest chora na ostrą białaczkę szpiku kostnego. Jest ona nauczycielem przyrody w jednej ze starogardzkich szkół, matką 18 letniej córki i 13 letniego syna. Jedyną szansą na życie jest znalezienie dawcy, dlatego prosimy o przyłączenie się do tej akcji i zarejestrowanie 27 kwietnia w Starogardzkim Centrum Kultury w godz. 11.00 - 17.00. Wystarczy przyjść i oddać 4 ml krwi. To może być piękny dar jako wyraz wdzięczności za życie św. Jana Pawła II.

11.    Bóg zapłać za składane na budowę kościoła ofiary. Obecnie przygotowujemy się do pokrycia dachu naszej świątyni. Koszt tych prac wyniesie ok. 150 tysięcy złotych. Bóg zapłać za wszelką pomoc i okazywane serce.


Dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II.
 • W związku z Dziękczynieniem za kanonizację Jana Pawła II, dnia 27 kwietnia br. Uroczystości odbędą się w godzinach od 20,00 do 22,00 przy kościele Miłosierdzia Bożego przy ul Okrężnej
 • W związku z tym będą utrudnienia w ruchu kołowym w godz. od 20,00 do 20,30 na następujących ulicach:
 • 1 Rynek , ul. Chojnicka, Lubichowska do Okrężnej
 • II. Od kościoła św. Wojciecha ul. Pomorska, ks. Szumana, Kopernika, Reymonta, Bohaterów Westerplatte do Okrężnej.
 • III. Od kościoła NMP Matki Kościoła ul Bohaterów Getta, chodnikiem wzdłuż Zblewskiej przez parking Tesco do ul. Żwirki i Wigury, Gen. Dąbrowskiego i Okrężna.
 • IV. Od kościoła Chrystusa Króla na Przylesiu, Skośna do Lubichowskiej, aż do Okrężnej.
 • Od godz. 20,00 do 22.00 będą całkowicie zamknięte dla ruch Okrężna i Lubichowska od Pomorskiej do ronda ze Żwirki Wigury.
 • Na Uroczystości Dziękczynienia wszystkich Starogardzian i gości serdecznie zapraszamy, a za utrudnienia w ruchu przepraszamy. 

 

NASZ KOŚCIÓŁ


„Pokój wam zostawiam,
pokój mój wam daję.
Niech się nie trwoży serce wasze ani nie lęka!”
(J 14, 27)

Msze święte w niedziele:
7.00, 8.30, 10.30-suma,
12.00-z udziałem dzieci;
16.30, 20.00

Msze święte w dni powszednie:
7.00, 17.oo

Nowenna do MBNP:
w środę o godz. 17.oo

Koronka do Miłosierdzia Bożego:
w piątek o godz. 17.oo

Spowiedź święta przed Mszą świętą,
Biuro parafialne otwarte po każdej Mszy św.

tel. do biura: 501 890 751 oraz 58 532 1610

Serdecznie dziękujemy za troskę i pomoc w budowaniu naszej nowej świątyni.
Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność.
Jeśli pragniesz pomóc materialnie w budowie świątyni Miłosierdzia Bożego to możesz to uczynić dokonując wpłaty na konto parafialne

BS-77 8340 0001 0008 9672 2000 0001
Reklama
Reklama
Reklama

Ile osób jest teraz "online"

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 
Odsłon : 672271

Studium wolontariatu

Reklama