Parafia pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Starogardzie Gdańskim

  • ul. Lubichowska 56, 83-200 Starogard Gdański, tel. 58/530-10-12, tel. 501-890-751, e-mail: parafia@milosierdzie-starogard.pl

  • "Jezus umarł za wszystkich. I wszystkich nas oczekuje w niebie" - św. Jan Maria Vianney

News

„Pokój wam zostawiam, pokój mój wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani nie lęka!” (J 14, 27)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE- XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA- 11.10.2015

 

1. Trwa październik- czas modlitwy różańcowej. Różaniec odmawiamy codziennie po wieczornej Mszy św. Dzieci zapraszamy do poniedziałku do piątku o 16.15

2. Następny termin chrztu to czwarta niedziela miesiąca- 25 października.

3. We wtorek 13 dzień miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 i bezpośrednio po niej na różaniec fatimski. Zabierzmy ze sobą świece.

4. W środę o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek o 17.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do przedstawiania próśb.

5. W naszym mieście podobnie jak w ubiegłym roku przez cały tydzień od 18 do 25 października trwać będzie „Jerycho Różańcowe”. W naszej parafii trwać będzie ono od godz. 18.00 we wtorek 20 października do godziny 18.00 w środę 21 października. Przez całą dobę będzie adoracja i ciągły różaniec w intencji pokoju, naszych rodzin, naszego miasta i budowy naszej świątyni. Proszę zapisywać się na wyłożone listy, aby żadna godzina nie była wolna.

6. Jest już kalendarz intencji na przyszły 2016 rok. Można rezerwować Msze św.

7. W biurze parafialnym składać można wypominki na przyszły rok oraz zamawiać Msze św. wspólne za zmarłych, które odprawiać będziemy we wszystkie środy listopada o godz. 18.00. Kartki, które należy czytelnie wypełnić i dostarczyć do biura są wyłożone przy wyjściu z kościoła.

8. Decyzją Wydziału Duszpasterskiego naszej Kurii przygotowanie do bierzmowania trwać będzie dwa lata. Za dwa lata zatem, na koniec 3 klasy gimnazjalnej bierzmowana będzie młodzież 2 klas gimnazjalnych. Prosimy o zapisywanie się młodzieży z tego rocznika.

9. W związku z inwentaryzacją cmentarza prosimy każdego kto ma zmarłych na „Nowym Cmentarzu” o zgłoszenie się w biurze parafialnym celem weryfikacji danych.

10. Trwają zapisy na kolonie letnie, które organizować będziemy w Ośrodku Wczasowym „U Zbójnika” w Murzasichle- 7 km od Zakopanego w dwóch turnusach- pierwszy od 24 czerwca do 3 lipca, drugi od 4 lipca do 13 lipca. Liczba miejsc jest ograniczona. Przy zapisach trzeba wpłacić 100 zł.

11. W dniach od 6 do 8 listopada odbędą się w naszej parafii III już warsztaty muzyki gospel. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w nich. Wstęp jest wolny. Warsztaty poprowadzą wybitni artyści tej muzyki, którzy przyjadą do nas z Katowic. Muzyka gospel jest żywiołowym, szczególnym rodzajem muzyki wielbiącej Pana Boga. Zapraszamy osoby w każdym wieku. W niedzielę 8 listopada o godz.10.30 i 12.00 Msze św. z muzyką gospel. Zapraszamy osoby, które chciałyby pomóc w organizacji tego wydarzenia na spotkanie we wtorek o godz. 19.00.

12. We wtorek 10 listopada o godz. 18.00 na Sali Osir-u odbędzie na koncert zespołu „Zakopauer, który rozpocznie w naszej diecezji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Zachęcam do zakupywania wejściówek. Są to cegiełki, które pozwolą nam, mamy taką nadzieję pokryć koszty prac związanych z elewacją naszego kościoła. Sugerowana cena wejściówek-cegiełek wynosi 20 zł. Prosimy również o pomoc w ich rozprowadzaniu. Zachęcenie najbliższych, przyjaciół, osób starszych, znajomych. Osoby niepełnosprawne mają wstęp darmowy trzeba tylko odebrać wejściówkę.

13. W środę 21.10 o godz. 19.00 spotkanie rady parafialnej. Serdecznie zapraszam radę ekonomiczną i duszpasterską.

14. Do nabycia jest nowy numer Pielgrzyma.

15. Trwa Dzień Papieski. Przed kościołami w całej Polsce zbiórka do puszek na wspiercie młodzieży uzdolnionej.

16. Dziękujemy za składane dziś na budowę kościoła ofiary. Są one przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z tynkowaniem naszej świątyni. Te prace zakończymy w tym tygodniu. Ich koszt wraz z materiałem, parapetami, rusztowaniami wyniesie ok. 50 tyś. złotych. Pod koniec tego miesiąca pragniemy również obłożyć krzyż blachą. W ubiegłym tygodniu do rozebrania rusztowania przyszło ponad 15 osób. Dziękujmy też paniom, które umyły okna. Niech Pan Bóg wynagrodzi i błogosławi każdemu kto niesie pomoc przy budowie Jego domu.

Msze święte w niedziele:
7.00, 8.30, 10.30 - suma,
12.00 - z udziałem dzieci;
16.30, 20.00

Msze święte w dni powszednie:
7.00, 17.00

Nowenna do MBNP:
w środę o godz. 17.00

Koronka do Miłosierdzia Bożego:
w piątek o godz. 17.00

Spowiedź święta przed każdą Mszą świętą,
Biuro parafialne otwarte po każdej Mszy św.

telefony:

komórkowy: 501 890 751

stacjonarny: 58 530-10-12

wewn. 23 ks. Proboszcz

wewn.24 ks. Wikariusz

wewn.22 ks. Senior

wewn.25 Przedszkole

Serdecznie dziękujemy za troskę i pomoc w budowaniu naszej nowej świątyni.
Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność.
Jeśli pragniesz pomóc materialnie w budowie świątyni Miłosierdzia Bożego to możesz to uczynić dokonując wpłaty na konto parafialne

BS-77 8340 0001 0008 9672 2000 0001

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1175513