Parafia pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Starogardzie Gdańskim

  • ul. Lubichowska 56, 83-200 Starogard Gdański, tel. 58/530-10-12, tel. 501-890-751, e-mail: parafia@milosierdzie-starogard.pl

  • "Bóg jest zawsze gotowy przebaczać" - papież Franciszek (MV22)

News

„Pokój wam zostawiam, pokój mój wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani nie lęka!” (J 14, 27)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE- XVII NIEDZIELA ZWYKŁA- 24.07.2016

 

1. Trwają Światowe Dni Młodzieży. W najbliższą środę o godz. 16.00 w naszej ojczyźnie witać będziemy Ojca św. Franciszka. Papież nawiedzi Kraków, Częstochowę, obóz zagłady Auschwitz- Birkenau, sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, gdzie będzie również spowiadał. W sobotę czuwanie z młodzieżą i w niedzielę Msza św. o godz. 10.00. Cały program pielgrzymki znajduje się na naszej stronie internetowej.

2. Trwa czas wakacji. Odpoczywając pamiętajmy o obowiązku uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej, codziennej modlitwie oraz odpoczynku w stanie łaski uświęcającej. Przypominamy, że w każdą niedzielę o godz. 20.00 odprawiana jest Msza św. ostatniej szansy.

3. Dzisiaj po Mszach św. błogosławimy kierowców i pojazdy. Pojazdy ustawiamy przed kościołem na ulicy Okrężnej oraz przed plebanią. Ofiary przy tym składane przeznaczone są na zakup środków transportu dla misjonarzy (samochodów, motorów, rowerów, zwierząt transportowych).

4. Następny termin chrztu to druga niedziela miesiąca- 14 sierpnia.

5. We wtorek obchodzimy wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Matki Bożej. Jest to dzień modlitwy za rodziców, babcie, dziadków, najstarszych parafian i emerytów. Zapraszamy do udziału w Mszach św.

6. Przewodnik Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę zaprasza do wzięcia w niej udziału. W związku jednak ze Światowymi Dniami Młodzieży Grupa Kociewie wyruszy wyjątkowo 2 sierpnia ze Świecia. Spotkanie organizacyjne i zapisy odbędą się 31 lipca o godz. 13.00 w salkach parafialnych przy św. Wojciechu.

7. W dniach od 22 do 24 sierpnia organizujemy wypoczynek dla ministrantów oraz dzieci i młodzieży z zespołu dziecięco- młodzieżowego (naszej scholii) w Białogórze; oraz dla wolontariuszy naszej Caritas w dniach od 24 do 27 sierpnia również w Białogórze. Koszt od osoby na poszczególne turnusy wynosi 50 zł. Koszty dzieci i młodzieży, której nie stać na 50 zł. pokryje parafia. Karty uczestnictwa pobierać można w zakrystii.

8. Jutro o godz. 9.00 jednodniowy wyjazd młodzieży na plaże w Sopocie (jeśli pogoda pozwoli). Chętną młodzież prosimy o zapisanie się dzisiaj w zakrystii. Koszty wyjazdu pokrywa parafia. Młodzież musi mieć pisemną zgodę rodziców.

9. W zakrystii można odbierać modlitewnik dla chorych „Pan Jezus i chorzy”.

10. Przypominamy, że na cmentarzach obowiązuje segregacja śmieci. Prosimy także by w miarę możliwości śmieci zabierać ze sobą do domowych pojemników. Prosimy o zrozumienie i pomoc.

11. Bóg zapłać za złożone na budowę kościoła ofiarny. Dziękujemy również za wpłaty na konto. Obecnie trwa wykonywanie drugiego konfesjonału, który (mamy zapewnienie) będzie gotowy pod koniec tygodnia. Czekamy też na kilka koncepcji wykonania sufitu. Pragniemy, aby do końca roku sufit był wykonany.

W minionym tygodniu do domu Ojca powrócili: w wieku lat 68 Kazimierz Koziczkowski, oraz w wieku lat 70 Renata Gromowska, zamieszkali na osiedlu 60-lecia. Dobry Jezu…

Zapowiedzi przedślubne:

Wernika Kallas, st. wolny, zam. parafia Miłosierdzia Bożego w Starogardzie Gdańskim

Bartosz Steppuhn, st. wolny, zam. parafia św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim

 

Joanna Czerska, st. wolny, zam. parafia Miłosierdzia Bożego w Starogardzie Gdańskim

Adrian Sikora, st. wolny, zam. parafia Debrzno

 

Elwira Miotk, st. wolny, zam. parafia Miłosierdzia Bożego w Starogardzie Gdańskim

Marcin Litwin, st. wolny zam. parafia św. Wojciecha w Starogardzie gdańskim

 

Martyna Aszyk, st. wolny, zam. parafia Wniebowzięcia NMP w Pelplinie

Oskar Kunicki, st. wolny, zam. parafia Miłosierdzia Bożego w Starogardzie Gdańskim

 

Martyna Grabowska, st. wolny parafia św. Mateusza w Starogardzie Gdańskim

Krzysztof Żórawski, st. wolny, zam. parafia Miłosierdzia Bożego w Starogardzie Gdańskim

Msze święte w niedziele:
7.00, 8.30, 10.30 - suma,
12.00 - z udziałem dzieci;
16.30, 20.00

Msze święte w dni powszednie:
7.00, 17.00

Nowenna do MBNP:
w środę o godz. 17.00

Koronka do Miłosierdzia Bożego:
w piątek o godz. 17.00

Spowiedź święta przed każdą Mszą świętą,
Biuro parafialne otwarte po każdej Mszy św.

telefony:

komórkowy: 501 890 751

stacjonarny: 58 530-10-12

wewn. 23 ks. Proboszcz

wewn.24 ks. Wikariusz

wewn.22 ks. Senior

wewn.25 Przedszkole

Serdecznie dziękujemy za troskę i pomoc w budowaniu naszej nowej świątyni.
Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność.
Jeśli pragniesz pomóc materialnie w budowie świątyni Miłosierdzia Bożego to możesz to uczynić dokonując wpłaty na konto parafialne

BS-77 8340 0001 0008 9672 2000 0001

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
1690881