Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO- 11.04.2021

  1. Dzisiejsza niedziela kończąca oktawę Wielkanocy jest również Niedzielą Miłosierdzia Bożego. W naszej wspólnocie przeżywamy Odpust Parafialny. Sumę Odpustową o godz. 10.30 odprawi ks. biskup Ryszard Kasyna. Wykorzystajmy ten dzień łaski, w którym przez przyjęcie Komunii św. a co za tym idzie stan łaski uświęcającej, dostąpić możemy zupełnego odpuszczenia win i kar za grzechy. O godz. 15.00 Uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego z Wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Spowiedzi św. słuchamy przed każdą Mszą św.. Zachęcamy do nawiedzania naszej świątyni i uzyskania tego szczególnego odpustu. Koronka będzie również transmitowana.
  2. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele 77 Tydzień Miłosierdzia. Przeżywamy go pod hasłem „Jesteśmy wezwani do miłosierdzia”. Zachęcamy do udziału w Mszach św. i zaangażowania się w życie Kościoła poprzez modlitwę, słowo i czyn. Przed kościołami dzisiaj zbiórka do puszek na cele charytatywne.
  3. We wtorek o godz. 17.00 różaniec fatimski w łączności z Mszą św.
  4. Od czerwca ubiegłego roku obowiązują w naszej diecezji Wytyczne dotyczące ochrony dzieci i młodzieży. Jednym z elementów budowania systemu prewencji jest powołanie w każdej parafii, szkole katolickiej czy innej instytucji kościelnej tzw. osoby pierwszego kontaktu. W przypadku zauważania sygnałów krzywdzenia dziecka w środowisku kościelnym –poza obowiązkami wynikającymi z prawa państwowego – należy powiadomić Delegata Biskupa Pelplińskiego ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży lub zwrócić się do osoby pierwszego kontaktu. W naszej parafii jest nią Pani Ewa Chyła. Jej numer telefonu oraz adres e-mail znajduje się na stronie internetowej parafii oraz jest w gablocie ogłoszeń.
  5. W związku z epidemią prosimy o zachowanie wszelkich zasad ostrożności. Prosimy o dezynfekcje rąk, utrzymywanie dystansu, zakładanie maseczek zakrywających usta i nos. Korzystajmy z dezynfekatorów, które są w kruchtach. W kruchcie głównej znajduje się również elektroniczna kropielnica z wodą święconą. Prosimy o rozsiadywanie się po całym kościele włącznie z chórem i ławkami na zewnątrz. Osoby pozostające w domu mogą duchowo łączyć się w transmisji internetowej poprzez stronę parafialną- www.milosierdzie-starogard.pl. Transmitujemy Msze św. o godz. 10.30
  6. Dziękujemy za wszelkie składane ofiary, tutaj w kościele jak i wpłaty na konto. Ofiary te przeznaczone są na utrzymanie parafii oraz wykonanie głównej ściany ołtarzowej.  W minionym tygodniu przytwierdzono wszystkie ławki do posadzki.  Niech Pan Bóg wynagrodzi wszelka troskę i pomoc.
  7. W minionym tygodniu do domu Ojca powrócili: w wieku 64 lat Kazimierz Welter, jego pogrzeb w poniedziałek o godz. 12.00; różaniec w kościele w niedzielę o godz. 17.30 i w dniu pogrzebu o 11.15, oraz w wieku 33 lat + Karol Kochanowski, jego pogrzeb we wtorek o godz. 12.00, różaniec tutaj w kościele w poniedziałek o godz. 18.00 oraz w dniu pogrzebu o 11.15. Dobry Jezu…