Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

19 NIEDZIELA ZWYKŁA- 09.08.2020

  1. Odpoczywając pamiętajmy o obowiązku uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej, codziennej modlitwie oraz odpoczynku w stanie łaski uświęcającej. Okazja do spowiedzi św. jest każdego dnia od 6.30 do 7.00 i od 16.00 do 17.00 w ramach stałego konfesjonału i adoracji Pana Jezusa.
  2. W czwartek 13 dzień miesiąca. Nabożeństwo Fatimskie z kazaniem fatimskim, w łączności z Mszą o godz. 17.00.
  3. W sobotę przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Tego dnia mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy św.. Msze św. w porządku niedzielnym. Na Mszach św. obrzęd błogosławieństwa kłosów zbóż, ziół i kwiatów. Przynieśmy je do świątyni. Ten dzień to także Święto Wojska Polskiego w 100 rocznicę cudu nad Wisłą.
  4. Następny termin chrztu św., to czwarta niedziela miesiąca 23 sierpnia.
  5. Zachęcamy do podjęcia w miesiącu sierpniu abstynencji. W kruchcie kościoła wyłożona została księga, w którą może wpisać się każdy kto chciałby to dzieło podjąć.
  6. Trwa Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Obejmijmy modlitwą pielgrzymów, którzy również z naszymi intencjami kroczą do tronu Jasnogórskiej Pani.
  7. Pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa. W naszym kościele ustawione zostały trzy nożne stacje dezynfekcyjne do odkażenia rąk. Do spowiedzi św. przystępujemy w maseczkach również po zdezynfekowaniu rąk. Pamiętajmy o reżimie sanitarnym. W kościele jesteśmy zobowiązani do używania maseczek. Jest to wymóg prawa państwowego, który bezwzględnie musimy przestrzegać. Dbajmy o zdrowie i bezpieczeństwo swoje i innych. Nie lekceważmy tych obowiązków.
  8. Do nabycia jest nowy numer Pielgrzyma. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.  
  9. Dziękujemy za złożone dzisiaj podczas kolekty budowlanej ofiary. W minionym tygodniu dokończone zostały prace związane z ławkami w głównej części kościoła. Obecnie wykonywane są ławki boczne, ławki dla ministrantów i w prezbiterium. Następnie przystąpimy do wykonania ławek na chórze. Trwa także wykonywanie elewacji plebani. Połowa prac jest już wykonana.  Niech Pan Bóg wynagrodzi wszelką pomoc i ofiarność.