Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO– 31.05.2020

 1. Dziś Niedziela Zesłania Ducha Świętego. Każdy może uzyskać odpust zupełny za uroczysty śpiew lub modlitwę słowami hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”. Prośmy Ducha św. o Jego dary.
 2. Nabożeństwa majowe dzisiaj o godz. 16.00, nabożeństwa czerwcowe codziennie w łączności z Mszą św. o godz. 17.00.  
 3. W poniedziałek przeżywać będziemy święto Matki Bożej- Matki Kościoła, w czwartek Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. Zachęcamy do udziału w Mszach świętych.
 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź św. w piątek od godz. 6.30 do 7.00, oraz od 15.00 do 17.00. Msza św. wspólna do M. Bożego w piątek o godz. 15.00. Intencje na tą Mszę św. wrzucać można do skarbonek przy wyjściu z kościoła. W sobotę o godz. 7.00 Msza św. w intencji Czcicieli Różańca. Po niej różaniec. Przypominamy również o codziennej możliwości spowiedzi św., można z niej skorzystać przed każdą Mszą św. oraz codziennie od godz. 16.00 do 17.00 w ramach stałego konfesjonału.
 5. Chorych odwiedzimy w sobotę przed południem.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 20.00 Msza św. w intencji maturzystów. Serdecznie zapraszamy.
 7. We wtorek o godz. 18.00 spotkanie dla rodziców młodzieży, która miała być bierzmowana w kwietniu.
 8. Z dniem 6 czerwca ks. biskup odwołał dyspensę ogólną od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach św.. Utrzymana została jednak dyspensa od tego obowiązku dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji, oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem koronawirusem.
 9. Od przyszłego tygodnia przez internet transmitujemy już tylko jedną Msze św. w niedziele o godz. 10.30, oraz do wakacji codzienny różaniec o godz. 20.30. Do końca czerwca w związku z panującą sytuacją będzie też odprawiana Msza św. o godz. 9.30.
 10. Pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa. W kruchcie stoi pojemnik do dezynfekcji rąk. Pamiętajmy również o obowiązku używania maseczki. Dbajmy o zdrowie i bezpieczeństwo swoje i innych.
 11. Do zakrystii można przynosić skarbonki wielkopostne. Można je pozostawić też w prezbiterium pod ołtarzem. Ofiary ze skarbonek wesprą najbiedniejszych seniorów. Dla dzieci wylosowany zostanie także rower górski w niedzielę 28 czerwca. Prosimy by skarbonki były podpisane.
 12. Prymas Polski prosi o przekazanie informacji, że w ramach inicjatywy „Zranieni w Kościele” uruchomiony został telefon wsparcia dla osób małoletnich wykorzystanych seksualnie przez niektórych duchownych. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.
 13. W związku z koloniami letnimi podajemy do wiadomości, że wszelkie szczegóły dotyczące organizacji kolonii, bądź ich przełożenia podamy za tydzień. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.
 14. Do nabycia jest nowy numer Pielgrzyma.
 15. W tym roku zmieni się charakter Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Szczegółowe i aktualne informacje znajdują się na stronie internetowej pieszej pielgrzymki: www.pielgrzymkakociewie.pl
 16. Dziękujemy za składane na budowę kościoła i utrzymanie parafii, ofiary. Dziękujemy także za przelewy na konto bankowe parafii. Obecnie trwa wykonywanie ławek.

Do wieczności w wieku 64 lat odszedł + Marian Mantkowski, zam. przy ulicy Lubichowskiej. Jego pogrzeb w poniedziałek o godz. 10.00. Różaniec dziś o 16.30 i w dniu pogrzebu o godz. 9.15. .

Transmisje internetowe z parafii:

Msze św. w niedziele – 7.00; 10.30, 12.00 (z homilią dla dzieci) i 20.00

Codzienny różaniec o godz. 20.30