OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.06.2021

 1. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy codziennie w łączności z Mszą św. o godz. 17.00. W niedzielę po Mszy św. o 16.30.
 2. W przyszłą niedzielę udzielimy chrztu św. Nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 18.30.
 3. Msze św. dodatkowe o 9.30 i 13.00 odprawiane będą jeszcze tylko w przyszłą niedzielę.
 4. Spowiedź św. przed rozpoczęciem wakacji w czwartek i piątek od godz. 16.00.
 5. Msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego z prośbą o Bożą opiekę na czas wakacji odprawiona będzie w czwartek o godz. 17.00.
 6. Na naszej stronie internetowej znajdują się informacje dla rodziców dzieci wyjeżdzających na kolonie letnie. Prosimy o zapoznanie się z nimi.
 7. W środę o godz. 6.30 wyruszy autokarowa pielgrzymka dziękczynno-błagalna do Częstochowy. Koszt wynosi 100 zł. Jest jeszcze aż 20 miejsc wolnych. W Częstochowie Droga Krzyżowa na Wałach, Msza św. i Apel Jasnogórski. Pielgrzymi ok. 22.00 wyruszą w drogę powrotną. Serdecznie zachęcamy.
 8. Osoby, które jeszcze chciałyby wziąć udział w zajęciach nordic walking, a tym samym otrzymać profesjonalne kije, zapraszamy w poniedziałek i wtorek na godz. 19.00.
 9. W czwartek o godz. 18.00 tutaj w Kościele odbędzie się obowiązkowe spotkanie dla osób wyjeżdzających na Pielgrzymkę do Grecji.
 10. W tym roku pragniemy zorganizować dla ministrantów, dzieci i młodzieży naszego zespołu, młodzieży wolontariatu Caritas, wypoczynek letni nad morzem. Odbędzie się on od 26 do 31 sierpnia w Ośrodku Sawa w Junoszynie. Koszt od osoby wynosi 100 zł, resztę tj. 400 zł pokryje parafia. Zapraszamy dzieci i młodzież, prosimy zwłaszcza ministrantów, którzy jeszcze nie wrócili do służby przy ołtarzu. Od poniedziałku ze strony internetowej pobrać będzie można kartę kolonijną, niezbędną przy zapisach. Czas zapisów trwa do 10 lipca. Liczba miejsc jest ograniczona.
 11. Pamiętajmy w związku z pandemią o zasadach reżimu sanitarnego. Przypominamy, że w kościele obowiązuje używanie maseczek.
 12. Dziękujemy za składane na rzecz budowy naszej świątyni ofiary. Dziękuję za uwagi do projektów. Przez okres wakacji wykonywać będziemy projekt, tak aby powstała jedna jak najpiękniejsza koncepcja. Niech Pan Bóg wynagrodzi wszelką troskę i pomoc.

W minionym tygodniu do domu Ojca w wieku lat 69 powróciła + Teresa Piernicka, zam. przy ulicy Heleny Lange, oraz w wieku 65 lat + Grażyna Ossowska. Dobry Jezu…