OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA WIELKANOCNA-14.04.2024

  1. Trzecia Niedziela Wielkanocna rozpoczyna XVI Tydzień Biblijny pod hasłem „Powołani do wspólnoty-komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”. Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych. Pamiętajmy o słowach św. Hieronima- “Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”. Starajmy się częściej sięgać po Pismo św., poprzez które sam Bóg mówi do każdego z nas.
  2. Następny termin chrztu to czwarta niedziela miesiąca 26 maja.
  3. Trwa peregrynacja Ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy po naszych domach.  Zachęcamy wszystkich parafian do przyjęcia pod swój dach Matki Bożej. Zapisywać się można przez stronę internetową parafii, jak również w biurze parafialnym po każdej Mszy św..
  4. W dniach od 24-26 maja zapraszamy młodzież do wzięcia udziału w diecezjalnym spływie kajakowym na rzece Wdzie szlakiem św. Jana Pawła II. Zapisy u ks. Filipa.
  5. W środę o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci I komunijnych.
  6. W czwartek o godz. 18.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania. Grupa starsza prowadzona przez ks. Arka.
  7. Do nabycia jest nowy numer Pielgrzyma.
  8. Dziękujemy za wszelkie ofiarny złożone na budowę kościoła podczas dzisiejszej kolekty. Bóg zapłać za wpłaty na konto. W miniony tygodniu zakończyliśmy pierwszy etap prac związanych z droga krzyżową. Koszt tych prac wyniósł 50 tyś. zł. Obecnie wszelkie ofiary przeznaczone są na witraże. Otrzymaliśmy też rachunek za energię elektryczną za styczeń i luty w wysokości 16.200 zł.  Niech Pan Bóg wynagrodzi wszelką pomoc i Waszą ofiarność.