OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA- 26.09.2021

 1. W najbliższy piątek rozpoczynamy październik- czas modlitwy różańcowej. Różaniec odmawiamy codziennie po wieczornej Mszy św. Za odmawianie pięciu dziesiątek różańca w kościele, rodzinie można uzyskać odpust zupełny. Zachęcamy wszystkich, a zwłaszcza Czcicieli różańca do wspólnej modlitwy.
 2. Od poniedziałku do piątku o godz. 16.15 różaniec dla dzieci. Zapraszamy wszystkie dzieci zwłaszcza zaś przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. Dzieci otrzymywać będą specjalne obrazki różańcowe.
 3. Od początku września Msza św. o 16.30 jest Mszą św. z kazaniem dla młodzieży. Zapraszamy jednak zarówno młodzież, kandydatów do bierzmowania jak każdego kto tylko chce, niezależnie od wieku.
 4. Następny termin chrztu św. to druga niedziela miesiąca- 10 października.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź św. w piątek od godz. 6.30 do 7.00 oraz od 15.00 do 17.00. Msza św. wspólna do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00. Intencje na tę Msze św. można wrzucać do skarbonek przy wyjściu z kościoła. W sobotę o godz. 7.00 Msza św. w intencji Czcicieli Różańca świętego.
 6. Chorych odwiedzamy w sobotę od godz. 8.30.
 7. W środę obchodzić będziemy święto św. archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Zachęcamy do udziału w Mszach św. o godz. 7.00 i 17.00.
 8. We wtorek od godziny 18.00 przez całą noc do godz. 17.00 w środę, ponownie trwać będzie w naszej parafii Jerycho Różańcowe. Jest to całodobowe czuwanie modlitewne przed Najświętszym Sakramentem w intencji powołań i naszych rodzin. W kruchcie kościoła wyłożona została lista, na którą prosimy o wpisywanie się osób, które chcą włączyć się w to piękne modlitewne dzieło. Serdecznie zachęcamy każdego. Prosimy zwłaszcza o wpisywanie się w godzinach nocnych, tak aby Pan Jezus nigdy nie był sam.
 9. Dzisiaj w Lesie Szpęgawskim odbędą się obchody 82 rocznicy zbrodni niemieckiej. Początek Uroczystości o godz. 13.00. O 14.00 Msza św. pod przewodnictwem ks. Biskupa Ryszarda Kasyny. Dojechać można bezpłatnie autobusami MZK z parkingu przy Starostwie o godz. 12.00, 12.15 i 12.45. Powrót bezpośrednio po uroczystości.
 10. We wtorek o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie dla rodziców młodzieży, klasy ósmej, która rozpoczęła przygotowania do bierzmowania.
 11. W sobotę o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie dla dzieci I Komunijnych.
 12. W biurze parafialnym składać można wypominki roczne, odmawiane przez cały rok,  jednorazowe- które odmawiamy w oktawie święta Wszystkich Świętych, oraz zamawiać Msze św. wspólne za zmarłych, które odprawiać będziemy we wszystkie środy listopada o godz. 18.00. Kartki, które należy czytelnie wypełnić i dostarczyć do biura wyłożone są w kruchcie. Nie zapominajmy o tych, którzy sami sobie pomóc już nie mogą. W biurze zamawiać też można intencje mszalne na przyszły rok.
 13. W ciągu minionego tygodnia na kolonie letnie w Poniku zapisało się aż 360 dzieci. Zostało już tylko 40 miejsc wyłącznie na trzeci turnus. Zapisy po każdej Mszy św. Przy zapisach należy wpłacić 100 zł. Szczegóły na naszej parafialnej stronie internetowej- www.milosierdzie-starogard.pl.
 14. We wtorek rozpoczynamy Pielgrzymkę Śladami św. Pawła do Grecji. Wyjazd o godz. 21.00. Bardzo prosimy pielgrzymów o zabranie wszystkich dokumentów, zwłaszcza dowodów osobistych, zaświadczeń o szczepieniach, kodów QR i kart lokalizacji podróżnego.
 15. Przypominamy, że w kościele obowiązuje używanie maseczek.
 16. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na budowę naszej świątyni. Obecnie trwa cały czas wykonywanie projektu ściany ołtarzowej. Niech Pan Bóg wynagrodzi wszelką troskę i pomoc.
 17. W minionym tygodniu do domu Ojca  w wieku 89 lat powróciła + Anna Pastwa ostatnio zamieszkała w Skórczu.  Dobry Jezu..