OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA-21.07.2024

  1. Trwa czas wakacji. Odpoczywając pamiętajmy o obowiązku uczestnictwa we Mszy św.  niedzielnej, codziennej modlitwie oraz odpoczynku w stanie łaski uświęcającej. Przypominamy, że w każdą niedzielę o godz. 20.00 odprawiana jest u nas Msza św. ostatniej szansy. Okazja do spowiedzi św. codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. oraz w ramach stałego konfesjonału codziennie od 16.00 do 17.00.
  2. W przyszłą niedzielę udzielimy chrztu św. Nauka dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 18.00.
  3. W tym tygodniu w poniedziałek obchodzić będziemy św. św. Marii Magdaleny, we wtorek św. Brygidy- patronki Europy, w czwartek  święto św. Jakuba- Apostoła, w piątek wspominać będziemy św. Joachima i Annę. Jest to dzień modlitwy za rodziców, dziadków, starszych i emerytów.  Zapraszamy do udziału w Mszach św. o godz. 7.00 lub 17.00.
  4. Zachęcamy do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Zapisy i wszelkie szczegóły znajdują się na stronie internetowej: www.pielgrzymkakociewie.pl.
  5. Dzisiaj po każdej Mszy św. odprawiamy akt błogosławieństwa kierowców i pojazdów. Bardzo prosimy by samochody ustawić na ulicy Okrężnej. Ofiary przy tym składane do puszki, tradycyjnie przeznaczone będą dla misjonarzy, a ściśle na zakup środków transportu dla nich.
  6. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim wychowawcom, którzy sprawowali opiekę nad dziećmi i młodzieżą podczas kolonii letnich w Jarosławcu.  Łącznie podczas trzech turnusów pomagało ponad 30 wychowawców. Z wypoczynku organizowanego przez nasza parafię i Caritas skorzysta 502 dzieci. Dziękujemy również Państwu Henrykowi i Sylwii Kudelskim oraz Panu Janowi Ruszkowskiemu za pomoc w transporcie kolonistów.
  7. Prosimy pielgrzymów wyjeżdżających na pielgrzymkę śladami św. Pawła na Maltę o dostarczenie do biura umów pielgrzymkowych. Dzisiaj mija termin ich składania.
  8. Do nabycia jest nowy numer Pielgrzyma.
  9. Dziękujemy za składane na budowę kościoła ofiary. Zarówno te w kościele jak i wpłaty na konto. Trwa wykonywanie stacji drogi krzyżowej i projektu wykonawczego witraży. Niech Pan Bóg wynagrodzi wszelką Waszą troskę i ofiarność.