XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA- 25.09.2022

 1. W najbliższą sobotę rozpoczynamy miesiąc październik. Różaniec codziennie w łączności z Mszą św. o godz. 17.00; w niedzielę o godz. 16.00. Dla wszystkich dzieci, zwłaszcza przygotowujących się do I Komunii św. od poniedziałku do piątku o 16.15.
 2. We wtorek Mszą św. o godz. 17.00 rozpoczniemy 8 Starogardzkie Jerycho Różańcowe. Jest to 24 godzinne czuwanie modlitewne przed Najświętszym Sakramentem w intencji powołań, rodzin i pokoju. W kruchcie kościoła wyłożona jest lista, na którą mogą wpisywać się osoby chętne.
 3. W czwartek obchodzimy święto św. Arch. Michała. Gabriela i Rafała. Zachęcamy do udziału w Mszach św.
 4. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca. Msza św. w intencji Czcicieli Różańca św. w sobotę o godz. 7.00, a po niej różaniec. Chorych odwiedzimy w sobotę od godz. 8.30.
 5. Dzisiaj o godz. 14.00 w Lesie Szpęgawskim odprawiona będzie Msza ś. w intencji pomordowanych. Bezpłatny dojazd autobusami MZK  spod Starostwa o godz. 12.00, 12.15 i 12.45.
 6. Grupa modlitwy św. Ojca Pio działająca przy naszej parafii zaprasza na weekendowe rekolekcje, które odbędą się w Białogórze w dniach 4-6 listopada. Rekolekcje poprowadzi o. Zbigniew Nowakowski. Zapisy w biurze parafialnym i u pana organisty. Szczegóły w gablocie ogłoszeń. Koszt rekolekcji- nocleg z wyżywieniem wynosi 300 zł. Serdecznie zapraszamy.
 7. Spotkanie kandydatów do bierzmowania- grupa młodsza- ks. Arka odbędzie się w czwartek o godz. 18.30. Obowiązkowe rekolekcje kerygmatyczne dla tej grupy odbędą się w sobotę 8 października.
 8. Dziękujemy pielgrzymom, którzy brali udział w Pielgrzymce na Cypr za piękne świadectwo wiary. Bóg zapłać za złożoną na budowę kościoła ofiarę- 450 euro i 50 zł, która przeznaczona zostanie w całości na nasz ołtarz, a ściślej nowy obraz Jezu Ufam Tobie.  
 9. Od października w każdą środę o godz. 20.00 grać będziemy w siatkówkę w Szkole Podstawowej nr 1 przy basenie. Osoby chętne by aktywnie spędzać czas prosimy o zapisanie się w biurze parafialnym lub smsem.
 10. Z dniem 1 października po 12 latach swoją pracę zakończy pan organista Krzysztof Kamysz. Praca organisty jest niezwykle wymagająca i bardzo dotyka także życia rodzinnego i zawodowego. Pan Krzysztof podjął decyzję, że chce zakończyć pracę organisty a realizować się w inny sposób w Kościele poprzez przewodniczenie grupie św. Ojca Pio czy też poprzez okazjonalne granie. Bardzo dziękujemy mu za piękną posługę i okazywane wiele lat serce. Dzisiaj, chcemy też oficjalnie pożegnać Pana Kazimierza Knutha, który również ponad 12 lat był kościelnym. W tym czasie dał się poznać jako wspaniały nie tylko współpracownik, ale i człowiek służący doświadczeniem i radą. I chodź zdrowie nie pozwala mu już tej posługi pełnić, to zawsze również ma swoje miejsce w naszej wspólnocie. Bardzo dziękujemy mu za trud i poświęcenie.
 11. W biurze parafialnym zamawiać można Msze św. na przyszły rok, oraz wypominki roczne, jednorazowe- a także zamawiać Msze św. wspólne za zmarłych, które odprawiać będziemy we wszystkie środy listopada o godz. 18.00. Kartki, które należy czytelnie wypełnić i dostarczyć do biura, wyłożone są w kruchcie. Niech nikt nie zapomina o tych, którzy odeszli. Ofiary przy tym składane przeznaczone są na wykonanie ołtarza.
 12. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na budowę naszego kościoła.  Trwa wykonywanie ołtarza, który powstanie do Bożego Narodzenia. Niech Pan Bóg wynagrodzi wszelką troskę i okazane serce.

W minionym tygodniu do Domu Ojca w wieku 81 lat powrócił + Brunon Kurowski, zam. na Oś. 60-lecia. Jego pogrzeb w poniedziałek o godz. 10.00. Różaniec w kaplicy przedpogrzebowej w niedzielę o godz. 17.00  i w dniu pogrzebu o 9.15, oraz w wieku 40 lat +Elwira Litwin. Jej pogrzeb w piątek o godz. 11.00. Różaniec w czwartek o 17.00 w kaplicy przedpogrzebowej  i w piątek w kościele o godz. 10.15. Dobry Jezu…