Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

30 NIEDZIELA ZWYKŁA- 25.10.2020.  

 1. W związku z panującą sytuacją na czas obostrzeń wprowadzamy dodatkowe Msze św. w niedzielę o godz. 9.30 i 13.00. Ks. Biskup utrzymał w mocy dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. dla osób w podeszłym wieku, z objawami infekcji oraz osób czujących obawę przed zarażeniem koronawirusem. Dla tych osób transmitowana jest Msza św. o godz. 10.30. Osoby przeziębione, kaszlące,  prosimy, aby pozostały w domach.
 2. Podczas nabożeństw prosimy o dezynfekcję rąk, zakrywanie maseczką ust i nosa oraz utrzymywanie dystansu. Troszczmy się w tym trudnym czasie o zdrowie swoje i innych. Rozejrzyjmy się, czy czasem ktoś nie potrzebuje pomocy.
 3. Caritas diecezjalna pragnie wesprzeć paczkami żywnościowymi osoby o niskim dochodzie. Osoby samotne nie mogą przekraczać 1402 zł, dla innych osób dochód nie może być większy niż 1056 zł. Chętnych prosimy o kontakt w biurze parafialnym. Te paczki to kwota ok. 600 zł w ciągu roku.
 4. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo wiernych, w tym roku nie odbędzie się procesja na cmentarzach Starym i Nowym. O godz. 14.30 na każdym cmentarzu osobno odprawimy modlitwy za zmarłych. Procesyjnie przejdzie tylko kapłan z asystą, wierni natomiast modlić się mają przy grobach. Prosimy o bezwzględne zachowanie reżimu sanitarnego. Zachęcamy do odwiedzania grobów podczas całej oktawy Święta Wszystkich Świętych i całego listopada. W przypadku wydania przez organy państwowe nowych przepisów sanitarnych wszelkie informacje znajdować się będą na stronie internetowej parafii.  Prosimy o jej śledzenie.  Zbiórka do puszek na utrzymanie cmentarza  odbędzie się tyko przed kościołem.
 5. Okazja do spowiedzi św. przed Wszystkimi Świętymi codziennie od 6.30 do 7.00 i od 16.00 do 17.00.  
 6. Różaniec odmawiamy codziennie po wieczornej Mszy św.. Dzisiaj o godz. 15.00. Od poniedziałku do piątku codziennie o godz. 16.15 różaniec dla dzieci.
 7. W środę obchodzić będziemy święto świętych Szymona i Judy Tadeusza. Zachęcamy do udziału w Mszach św. o godz. 7.00 lub 17.00. 
 8. Koronka do Miłosierdzia Bożego w październiku odmawiana jest w piątek o godz. 16.50.
 9. Następny termin chrztu św. to druga niedziela miesiąca 8 listopada.
 10. Na czas obostrzeń zbiórki dla ministrantów i spotkania wolontariatu odbywać się będą wyłącznie przez internet. Ks. Marcin będzie się kontaktował zarówno z rodzicami ministrantów jak i wolontariuszy.
 11. W biurze parafialnym zamawiać można Msze św. na przyszły rok oraz wypominki roczne i jednorazowe, oraz Msze św. wspólne za zmarłych. Zachęcamy również do zamawiania intencji mszalnych przez stronę internetową parafii.
 12. Do nabycia są Wigilijne świece Caritas, które powinny zapłonąć na naszych stołach w każdym domu podczas Wigilii. Obecnie chyba bardziej niż kiedykolwiek potrzeba jest nam tego co ta świeca wyraża: jedności, wzajemnej troski, poczucia wspólnoty i miłości w pokonywaniu problemów, które nas dotykają. Ceny świec są takie same jak w roku ubiegłym: 8 zł- mała i 15 zł-duża świeca. Nabywać je można w biurze parafialnym.
 13. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na budowę naszej świątyni. Niech Pan Bóg wynagrodzi wszelką ofiarność i okazane serce.