Ministranci

„KRÓLUJ NAM CHRYSTE”

"Ministrare" (z łac.) znaczy "służyć". Służymy Bogu, kiedy przyczyniamy się do tego, aby liturgia była piękna. Słowo "ministrant" wskazuje szczególnie na służbę we Mszy świętej.

Ministrant jest pomocnikiem przy sprawowaniu Mszy świętej i podczas innych nabożeństw liturgicznych. Ministrant przez służenie wskazuje, że każde nabożeństwo liturgiczne sprawowane w kościele, jest nie tylko sprawą kapłana, lecz sprawą całej parafii i wszystkich wiernych!
Ministrant przez swoje służenie pokazuje, że „uczestniczyć w liturgii” nie znaczy tak jak w kinie albo przed telewizorem tylko słuchać czy oglądać. „Uczestniczyć w liturgii” to znaczy także współdziałać i współtworzyć ją, czynnie się w niej angażując!

Ministranci w naszej parafii

W każdą środę o godz. 18:00 odbywają się spotkania, podczas których ministranci uczą się teoretycznych i praktycznych sposobów służby w Kościele oraz pogłębiają swoje życie duchowe.

Ministranci służą do Mszy św. i pomagają w organizacji wielu różnych uroczystości parafialnych. W ciągu roku wyjeżdżają też na wycieczkę jako nagroda za ofiarne służenie.

min_st
Film

Zobacz, jak to jest być ministrantem i dołącz do nas:

Dla ministrantów

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.