Nowa koncepcja ściany ołtarzowej

Przedstawiamy nową koncepcję ściany ołtarzowej. Zachęcamy do wyrażania swoich opinii mailowo: parafia@milosierdzie-starogard.pl lub tel. 690 363 405.

OPIS PROJEKTU:

PRZEDSTAWIENIA W ABSYDACH:

mozaika szklana – wnęki wyróżniają się, ze względu na użyty materiał i kolor z ciągu ściany charakteryzującego się skomplikowanymi podziałami

przedstawienie główne:

mozaika interpretująca wizerunek Jezusa Miłosiernego (obraz wileński)

Przedstawienia boczne nawiązują kolorystyką do krwi i wody – symboli Bożego miłosierdzia.

lewa strona:

przedstawienie św. Faustyny, Jana Pawła II i Ojca Pio skupiających się wokół dziecka, któremu błogosławią (interpretacja oryginalnych zdjęć). Przed mozaiką chrzcielnica.

prawa strona:

Figura Marki Bożej Fatimskiej – wielkość ludzkiej postaci, stojąca bez postumentów – „bliska”. Wykonana z drewna, bejcowana na biało szata, malowana twarz i dłonie lub pozostawione w surowym drewnie. Za Maryją w absydzie znajduje się mozaika przedstawiająca pastuszków – św. Hiacyntę i Franciszka.

tabernakulum:

Ma formę namiotu, drzwiczki wykonane z alabastru, wewnątrz – na szczycie umieszczona jest lampka (alabaster przepuszcza światło). Światło wydobywające się z wnętrza, kształt i złote promienie – symbolicznie odboszą do Bożego miłosierdzia. Nad tabernakulum lampka oliwna w formie ośmioboku (metalowa). – ołtarz oryginalny, ale z zabudowanym przodem, na środku 4 okienka układające się w kształt krzyżyka, w okienkach eksponowane są relikwiarze (ustawiane od tyłu na półeczkach)

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.