3_misjet1050

ZAKOŃCZENIE MISJI

W dniach od 19 do 27 października, w naszej Wspólnocie przeżywaliśmy pierwsze w historii Misje Parafialne. Poprowadził je o. Dawid Kołodziejczyk, Paulin, proboszcz i przeor Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Todtmoos w Niemczech. Misje rozpoczęły się w sobotę uroczystym nałożeniem stuły o. Dawidowi przez księdza proboszcza. Gest ten wyrażał oddanie całej Wspólnoty na czas Misji, jego duchowej opiece. Niedziela była dniem, w którym przypomnieliśmy sobie, wypływającą z sakramentu chrztu, naszą przynależność do Chrystusa. Tematyka poniedziałkowych konferencji miała nas przygotować do sakramentu pokuty i pojednania, który przeżywaliśmy we wtorek. Środa była dniem rodziny. Słowo Boże w tym dniu, w sposób szczególny było skierowane do małżonków, dzieci i młodzieży. Wieczorem o. Misjonarz wygłosił naukę dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych. W czwartek uwielbialiśmy Pana Jezusa w tajemnicy Eucharystii. Przez cały dzień była możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu. Piątek poświęcony był ludziom chorym, cierpiącym, borykającym się z różnymi trudnościami życiowymi. Na każdej Mszy św. mieli oni możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych. Wieczorem wyszliśmy na ulice naszej parafii, sprawując nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Sobota poświęcona była modlitwie za zmarłych. W tym dniu o godz. 18:30, na naszym Nowym cmentarzu odmówiliśmy za nich różaniec.

Misje zakończyły się w niedzielę 27 października. Na każdej Mszy św. o. Dawid zawierzył całą naszą Wspólnotę Dobremu Bogu. W plebanii na wszystkich czekała kawa i pyszne ciasto. Czas Misji był niezwykle ważnym czasem dla naszej Wspólnoty. Był to czas głębokiej modlitwy, wzrostu duchowego i ogromnej radości wypływającej z wiary w Boga i wspólnotowego jej przeżywania. Misje pokazały, jak wielu przybywa do naszej parafii, aby zawierzać się Bożemu Miłosierdziu.

Pragniemy z serca podziękować o. Dawidowi za poprowadzenie Misji, świadectwo radosnej wiary, wspólną serdeczną modlitwę. Dziękujemy wszystkim, którzy w nich uczestniczyli. Zawierzamy Was Bożej opiece, opiece Matki Bożej i św. s. Faustyny.

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.