Szczegółowy plan uroczystości Wielkiego Tygodnia

WIELKI TYDZIEŃ W NASZEJ PARAFII

Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Szczególny czas w przeżywaniu naszej wiary. Ten rok dla nas chrześcijan jest bardzo trudny. Pamiętajmy jednak, że skoro nie ma możliwości fizycznej obecności na Eucharystii możliwa jest komunia św. duchowa. Należy wzbudzić wiarę w realną obecność Chrystusa w Eucharystii, miłość ku Niemu oraz pragnienie, aby Jezus zechciał duchowo wejść w nasze życie. Możemy wówczas otrzymać owoce sakramentu za pośrednictwem samego tylko pragnienia Eucharystii. Zachęcamy też do bycia z nami poprzez transmisje internetowe.

Wielki Czwartek

W Wielki Czwartek, w dniu ustanowienia Kapłaństwa i Eucharystii kapłani. Tego dnia z uwagi na zaistniałą sytuację ks. biskup pozwolił na odprawienie dodatkowych Mszy św. . Msze św. zostaną odprawione o godz. o godz. 7.00; 10.00 i 17.00.

Wielki Piątek

W Wielki Piątek Liturgię wieczorną Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 17.00. Jest to jedyny dzień w ciągu roku, gdy nigdzie na świecie nie odprawia się Mszy Świętej. Centrum stanowi adoracja krzyża. Tego dnia o 15.00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego rozpoczynając Nowennę, o którą prosił Pan Jezus siostrę Faustynę. Nowennę która będzie transmitowana odmawiać będziemy codziennie do Niedzieli Miłosierdzia o godz. 15.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ilościowy i jakościowy. Droga krzyżowa, która także będzie transmitowana  rozpocznie sięo godz. 20.00; Gorzkie Żale transmitowane o godz.21.00.

Wielka Sobota

We Wielką Sobotę adorację rozpoczniemy od godz. 8.00 odmówieniem Jutrzni i Godziny Czytań. Nie ma w kościele poświęcenia pokarmów świątecznych. W tym roku tzw. „święconka” ma charakter liturgii domowej w czasie wielkanocnego śniadania, według tekstu, który można pobrać z naszej strony internetowej. Obrzędy wieczorne rozpoczną się o godz. 21.00. Po zakończeniu Mszy Wigilii Paschalnej nie będzie procesji rezurekcyjnej a kapłan pobłogosławi osoby obecne w kościele, a potem wyjdzie przed kościół by pobłogosławić cała wspólnotę. 

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego oraz w II Święto Msze Święte w porządku niedzielnym.

Wciągu całego dnia kościół jest otwarty. Pamiętajmy jednak o ograniczeniach- może się w nim znajdować do 5 osób.

Spowiedź święta

Możliwość spowiedzi jest przed każdą Mszą się o godz. 6.30 do 7.00; oraz od 16.00 do 17.00. Dodatkowo w Wielki Piątek kapłani będą pełnili dyżur od 8.00-10.00; 13.00- 15.00 i od 20.00 -21.00. Można również umówić się telefonicznie- 793 751 751. Spowiedź odbywa się w specjalnie przygotowanych kruchtach bocznych, tak by zapewnić max. bezpieczeństwa.

Dziękujemy za wszelkie składane na budowę kościoła ofiary, zwłaszcza przelewy na konto. Obecnie wykonywane są ławki do kościoła, które zamówiliśmy w styczniu. Bardzie dziękujemy wszystkim za troskę o nasz kościół. Niech Dobry Bóg błogosławi nam i nas wspiera.

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.