unnamed

Grupa modlitewna czcicieli o. Pio

„Módl się za ludzi przewrotnych, módl się za ludzi gorliwych, módl się za Papieża, w intencji wszystkich potrzeb duchowych i materialnych świętego Kościoła, naszej najczulszej Matki. W sposób szczególny zanoś modlitwę w intencji tych wszystkich, którzy pracują nad zbawieniem dusz i na chwałę naszego Ojca w niebie”. 

św. o. Pio

Odpowiedzią na tę zachętę o. Pio były tworzone już za jego życia grupy modlitewne.  W jego zamyśle miały być one wspólnotami formacyjnymi. Święty zabiegał, aby spotkania służyły duchowej formacji ich członków oraz pomagały w duchowym wzrastaniu i dawaniu przykładu chrześcijańskiego życia, głębokiej wiary, pobożności i miłości. 

W naszej parafii istnieje już od wielu lat Grupa modlitewna czcicieli o. Pio. Jej członkowie pragną pogłębiać swoją modlitwę i rozwijać chrześcijaństwo w duchu charyzmatu świętego z San Giovanni Rotondo. Spotykamy się zawsze 23 dnia danego miesiąca. Najpierw uczestniczymy w Eucharystii o godzinie 17.00 i adoracji, a następnie gromadzimy się w salce parafialnej. Tu ma miejsce wspólne spotkanie  o charakterze katechetyczno-modlitewnym. W naszej duchowości ważna jest także indywidualna  formacja życia wewnętrznego w duchu o. Pio. Środkami pomocnymi w jej prowadzeniu jest stała praca nad własnym charakterem, lektura Pisma Świętego i dokumentów Kościoła, refleksja nad biografią Ojca Pio i jego pismami. Wszystkich, którym duchowość o. Pio jest bliska, lub tych, którzy chcieliby ją poznać i nią żyć na co dzień zapraszamy każdego 23 dnia miesiąca do naszej parafii.

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.