17620565_1626062827434676_6865098297319607696_o

Wolontariat

Wolontariat w naszej parafii istnieje od 2009 roku. Wolontariusze stanowią grupę młodzieży, która działa przy Parafialnym Zespole Caritas na terenie naszej parafii. Spotkania formacyjne odbywają się regularnie z opiekunami w każdy piątek o godz. 18.00. Wśród wolontariuszy są gimnazjaliści, licealiści a także studenci.

Zachęcamy do wstępowania do naszego zespołu. Wolontariusze czynnie biorą udział w życiu parafii. Wspomagają akcje zbierania funduszy na potrzebne cele, uczestniczą w przedświątecznych zbiórkach żywności dla najbardziej potrzebujących. Bycie wolontariuszem to ciekawe i bogate doświadczenia dla młodych ludzi, którzy odczuwają potrzebę niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.

Wolontariat jest najpiękniejszą formą pomocy drugiemu człowiekowi. Nie dla pieniędzy, nie po coś, ale dlatego, że mogę i chcę. Z potrzeby serca i niezgody na cierpienie innych.

Wolontariusz Caritas działając zmienia na lepsze świat oraz ludzi, którzy nas otaczają.

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.