IMG_0390-760x500-1

KOLONIE LETNIE 2022

Zapraszamy do udziału w koloniach letnich 2022 rok.

Jedziemy do Ośrodka Caritas Diecezji Częstochowskiej w miejscowości Ponik

Ponik to miejscowość położona w parku krajobrazowym – samym sercu Jury Krakowsko-Częstochowskiej, w bliskości tajemniczych zamków ze szlaku Orlich Gniazd, niedaleko Janowa i Złotego Potoku. Malownicze krajobrazy, wspaniały świat przyrody, liczne turystyczne atrakcje, miejsca związane z wydarzeniami historii Polski sprawiają, że okolica wspaniale nadaje się do zorganizowania wypoczynku. Można tutaj odnaleźć ciszę i spokój z dala od ruchliwych ulic miast i codziennej bieganiny.

Ośrodek położony jest na wydzielonym i ogrodzonym terenie leśnym. Bazę noclegową stanowią 4, 5, 6-osobowe domki letniskowe. Wszystkie domki posiadają łazienkę. Ośrodek ma piękną jadalnię. Na terenie ośrodka znajdują się boiska do gry w piłkę nożną, w siatkówkę i piłkę koszykową, a także własne kąpielisko.

Ośrodek Caritas Diecezji Częstochowskiej to wyjątkowe miejsce, gdzie każdy kolonista nie tylko odpocznie w pięknym zielonym miejscu, ale będzie mógł skorzystać z szeregu zaplanowanych atrakcji. Wokół  środka znajdują się bowiem:

Jasna Góra

Zamki Mirów, Bobolice, Olsztyn

Jaskinia Olsztyńska

Góra Biakło z tzw. Małym Giewontem

Zabytkowa kopalnia srebra

Muzeum powstawania chleba

Baseny w Tarnowskich Górach (aquapark)

Stary Młyn w Myszkowie- muzeum dawnych rzemiosł

Wyjazd odbędzie się tym razem w trzech 8-dniowych turnusach:

  1. I turnus w dniach: 25 czerwca do 2 lipca
  2. II turnus w dniach 3 lipca do 10 lipca
  3. III turnus w dniach od 11 lipca do 18 lipca

Koszt kolonii wynosi 880 zł. Liczy się kolejność zgłoszeń. Zapisywać się można po każdej Mszy św. wyłącznie w biurze parafialnym. Przy zapisach należy wpłacić 100 zł. W każdym turnusie może wziąć udział 138 osób. Liczba miejsc jest zatem ograniczona. Do zobaczenia na kolonijnym szlaku.

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.